50 pytań o aborcję: jak roztwór soli zabija poczęte dziecko?

Niezależna Gazeta Obywatelska1

9. W jaki sposób hipertoniczny roztwór soli może zostać użyty w celu spowodowania aborcji?

Przerwanie ciąży polega na wstrzyknięciu hipertonicznego roztworu soli (powszechnie, aczkolwiek niewłaściwie zwanej solanką). Igłą o długości 8 cm przekłuwa się powłokę brzuszną oraz ściany macicy. Wydobywa się 60 cl płynu owodniowego, a następnie do błony, która osłania dziecko, wstrzykuje się 200 ml hipertonicznego roztworu soli.

Przyzwyczajone do przyjemności połykania płynu, w jakim jest zanurzone, dziecko poczęte poznaje gorzki smak „fatalnego jadu”. Stopniowo żrąca sól pali mu gardło oraz delikatną skórę; na próżno usiłuje ono uciec, miotając się z jednej strony macicy na drugą w strasznych konwulsjach. Jego agonia może trwać godzinami.

Wiele godzin minie, zanim poczęte dziecko zostanie wydalone z łona matki. Jego ciałko jest czerwone od oparzelin. Niektórzy z wykonujących zabiegi aborcyjne określają to zjawisko jako efekt kandyzowanego jabłka.

Za: „50 pytań i odpowiedzi o aborcji”, Rozdział I — Skutki przerywania ciąży. Wydawca: Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi

Sprzeciwiasz się temu. Dołącz do uczestników Marszu dla Życia i Rodziny

  1. Anonim
    | ID: a62643e0 | #1

    Aborcja, wiadomo ważna sprawa ale wy chyba czerpiecie jakąś sadystyczną przyjemnosc z takiego przedstawiania tej kwestii.

Komentarze są zamknięte