Dawno, dawno temu, gdzieś w Polsce urodził się chłopiec o imieniu Janusz. Pochodził on ze wsi. Nauczono go staroświeckich zasad, których nie lubił. Nigdy nie odzywał się przy stole, bo nie miał nic istotnego do powiedzenia. Janusz uczył się pokory przy pracy na roli. Jednak nadal marzył o wolności jako ktoś ważny. Był pobożnym człowiekiem, co niedzielę chodził do kościoła. Uczył się, pracował i modlił. Wiedział, że to dobra droga do bycia świadomym obywatelem państwa w którym żył. A nie było to byle jakie państwo. Wszystko było w nim poukładane, poważnie traktowano religię. Czytaj więcej…
XX Światowy Dzień Chorego w Opolu
W sobotę 11 lutego, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, Kościół katolicki obchodzić będzie XX Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji biskup opolski Andrzej Czaja odprawi Mszę św. w intencji chorych w katedrze opolskiej o godz. 10.00. W trakcie Eucharystii będzie można przyjąć sakrament namaszczenia chorych i otrzymać błogosławieństwo lourdzkie. Po Mszy św. chorzy i osoby starsze spotkają się w auli domu katechetycznego. Czytaj więcej…
Manipulacja w TVP Info?
5Jest godzina 7.50 ósmego lutego br. Dziennikarz Jacek Tacik na antenie TVP Info prezentuje jakie zmiany mają zostać dokonane ws. reformy emerytalnej. Jacek Tacik cytuje słowa Premiera Donalda Tuska o tym, że rząd się nie ugnie i reformę wprowadzi. W pewnym momencie pokazany zostaje obraz z debaty ws. ACTA i słowa Tuska, który mówi, iż bywa tak w polityce, że rząd musi wprowadzić mało popularne reformy, które nie przynoszą popularności. Czytaj więcej…
Dozbrojone F-16 z plamą na honorze
3Nieracjonalne kroki są często trudne do zrozumienia, zwłaszcza gdy ktoś często takie podejmuje. Przykład Polski zdaje się tu być wymownym i uderzającym. Mianowicie, wg działającej przy Pentagonie Agencji Obrotu Uzbrojeniem, Polacy zamierzają kupić od Amerykanów uzbrojenie i wyposażenie do samolotów wielozadaniowych F-16, w których posiadanie weszliśmy kilka lat temu. Transakcja na ponad 440 milionów dolarów jest z pewnością krokiem naprzód w uzbrojeniu… tylko po co? Czytaj więcej…
Kartka z kalendarza: dziś mija 69. rocznica pierwszego masowego mordu UPA na Polakach
W dniu 9 lutego 1943 r. we wsi Parośla w gminie Antonówka, w powiecie sarneńskim województwa wołyńskiego oddziały Ukraińskiej Powstańczej Armii pod dowództwem Hryhorija Perehijniaka „Dowbeszki-Korobki” (wg Władysława Filara dowodził Korziuk Fedir ps. Kora) zamordowały od 149 do 173 Polaków. Ta zbrodnia była pierwszym masowym mordem UPA i uważana jest za początek rzezi wołyńskiej. Czytaj więcej…