Subiektywny przegląd tygodnia: RAŚ o polskich obozach koncentracyjnych, a Tusk traci poparcie

Niezależna Gazeta Obywatelska

Z Opola
Poseł Kępiński z Ruchu Palikota przyszedł do Radia Opole w masce.. Stwierdził, że Palikota pogonili młodzi prawicowcy. Cóż za wspaniałe stwierdzenie. Panie pośle, proszę teraz wszystkim czytelnikom wyjaśnić, co to znaczy prawicowiec? Czekamy! Ma Pan jeszcze sporo czasu do końca kadencji aby się nauczyć.

Bardzo fajny gest wykonał były już polityk Stanisław Jałowiecki. Legenda Solidarności (podobno) przekazał unikatowe działa naszej opolskiej bibliotece. Wspaniały gest, za który w imieniu redakcji NGO, bardzo dziękujemy. Skorzystamy.

GW nabija się posła Jakiego, ogłaszając konkurs w jaki sposób miałby się zmierzyć z Januszem Palikotem. Pada m.in. propozycja szermierki i inna tym podobna paranoja. GW bez wątpienia (a przynajmniej opolski oddział) zmienia się w tabloid. Tylko w którą stronę pójdzie? W stron Faktu czy SP?

Po konferencji radnych Solidarnej Polski, na której to panowie i jedna pani zakleili sobie usta w imię sprzeciwu wobec ACTA, wypowiedział się Zbyszek Kubalańca z PO. Szef Klubu PO w Radzie Miasta Opole był zdziwiony, bo przecież to nie jest w gestii radnych. Może i racje ma Zbyszek. Jednak prawo do wyrażenia zdania jest, tak? Jak na razie z opolskiej PO, tylko Szymon Ogłaza wypowiedział się konkretnie w sprawie ACTA.

Mniejszość Niemiecka odpuściła temat uczczenia Tragedii Górnośląskiej. Postanowili nie forsować sejmiku, ale oczywiście jest im przykro. Ciekawe, czy taka decyzja ma coś wspólnego z opublikowaną przez RAŚowską gazetkę tematem o polskich obozach koncentracyjnych?

Zapraszamy również do zakupu Śląskiej Gazety, która dostępna jest w salonikach prasowych sieci Kolporter. W ostatnim piątkowym numerze znajduje się tekst Zastępcy Redaktora Naczelnego NGO Tomasza Greniucha o dalszych akcjach protestacyjnych ws. ACTA.

Z Kraju

Czy zakończyło się dobre porozumienie pomiędzy Premierem a Ministrem Finansów? Donald Tusk chyba przestał się rozumieć bez słów z Jackiem Rostowskim. Jeden wie lepiej co powiedział ten drugi, mimo, iż ten drugi twierdził, że mówił , coś innego. Czy jakoś tak, to było. Ktoś zrozumiał?

Oto refleksja. Wanda Nowicka z Ruchu Palikota stwierdziła, iż brakuje wielkich ludzi w naszym kraju. Więc Pani Wandziu, więcej aborcji niech będzie, to z całą pewnością grono wybitnych zostanie powiększone.

Prezydent Komorowski znów wyrabia sobie zdanie. Znów, bo przecież to już kolejny raz kiedy nasz pierwszy polityk przetrzymuje nas z informacją, co myśli na ważny dla kraju temat. Tym razem padło na ACTA. Jak cała sprawa przycichnie, Bronek oznajmi – w swoim stylu – że właściwie problemu nie widział.

Minister Sportu Joanna Mucha najprawdopodobniej zatrudniła swojego „ziomka” na stanowisku dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu. Ów „ziomek” dotychczas był właścicielem salonu fryzjerskiego. Znaczy się gość wie, co to zarządzanie. Dlatego ja osobiście nie rozumiem zarzutu. Proszę sobie wyobrazić jakie to daje korzyści? Całe ministerstwo ma strzyżenie gratis!

Tusku przegrałeś? Premier wycofał się z tematu ACTA. Postanowił zawiesić ratyfikację więc można powiedzieć, że się wycofał. Tusku, jednak statystyka wygrywa. Ile można stracić poparcia prawda?

Autor: Łukasz Żygadło

Komentarze są zamknięte