Subiektywny przegląd tygodnia: Ważny w opolskim Ratuszu, chorzy szukają „ludzkiego farmaceuty”

Niezależna Gazeta Obywatelska

Z Opola
Jak może nie być podstaw do ułaskawienia policjantów z Kędzierzyna? Tak stwierdził Sąd. Przecież Ci ludzie wykonywali swoje obowiązki, wiec po czymś takim, jak inni mają swobodnie pracować? Wygrywają przestępcy nad stróżami prawa?

Ważny gość pojawił się w naszym opolskim ratuszu. To Krzysztof Ważny, pochodzący z Kędzierzyna specjalista od komunalki. I za swoje fachowe doradztwo Pan Krzysztof zainkasuje 6 tys. miesięcznie. Przypomnijmy tylko, że w Kędzierzynie z urzędującym obecnie prezydentem Tomaszem Wantułą pan Ważny się nie dogadał.

Świetny pomysł na promocje ma Marcin Ociepa. Nie piszę tego w formie krytyki. Pan Marcin powiem sam nie może usunąć swoim bilbordów z nośników prywatnej agencji reklamowej. Panie Marcinie, tylko po co? Nazwisko cały czas jest widoczne, to bezcenne dla polityka! Myślę, że Pan to doskonale wie.

Uwaga konkurs. Proszę wymienić trzech najlepszych i najbardziej zapracowanych radnych PO z Opola. Odpowiedzi proszę umieszczać na forum. Czekają na wszystkich wspaniałe nagrody.

A przy okazji skoro o NGO mowa, można już rozliczać się z fiskusem za 2011 rok. Każdy może wesprzeć NGO wpłacając 1% na Stowarzyszenie „Stop Korupcji”. Wystarczy wpisać nr KRS 158 902

Z Kraju

Apteki jakoś działają. Lekarze jakoś leczą… ale jak długo to potrwa? Za ile zostanie odwołany Bartosz Arłukowicz? I proszę, kolejny tydzień i znów Bartek na pierwszym planie.

Zawsze jednak możemy skorzystać z rady Rzecznika Praw Pacjenta i chodzić od apteki do apteki w poszukiwaniu „ ludzkiego farmaceuty”. Oto rada osoby, która powinna stać na straży godności leczonych i chorych ludzi w naszym kraju.

Cały tydzień był oparty na tym jednym temacie. Tusk problemu nie widzi, bo wszystko spada na Ministra Zdrowia. Pamiętajmy, nasz kraj ma wieli deficyt i będzie miał  coraz większe problemy. Pamiętajmy o tym!

Osobiście nie słucham Radia Maryja i nie oglądam TV Trwam. Jednak wielu ludzie, swój pogląd na obecny świat opiera właśnie na tych mediach. Dlaczego więc władze nie traktują ich równorzędnie z innymi? Obecnie mamy do czynienia z kolejnymi ograniczeniami. To skandal.

Autor: Łukasz Żygadło

Komentarze są zamknięte