Archiwum

Archiwum dla 23/11/2011

Kiedy specjaliści i menedżerowie poszukują pracy?

Niezależna Gazeta Obywatelska

Badanie Specjaliści i menedżerowie – poszukiwanie i zmiana pracy jest badaniem mającym na celu sprawdzenie jaki procent specjalistów i menedżerów wśród osób zatrudnionych, niezatrudnionych, pracujących w oparciu o kontrakt: aktywnie poszukuje pracy, poszukuje pracy biernie, nie jest zainteresowany zmianą zatrudnienia.

W oparciu o te informacje chcieliśmy również uzyskać odpowiedzi na pytanie jakie czynniki są istotne dla specjalistów i menedżerów przy podejmowaniu decyzji o zmianie lub pozostaniu w obecnym miejscu pracy. Czytaj więcej…

Zemsta generała Cz. za okupację STOEN?

Niezależna Gazeta Obywatelska

Dziś prokuratura poinformowała, że gen. Cz. – szef UOP za rządów Leszka Millera – miał przyjąć milionową łapówkę przy prywatyzacji STOENu. W czasie, gdy Leszek Miller miał (wg. unijnych urzędników) wiedzieć o tajnych więzieniach CIA w Polsce oraz zataić to przed Parlamentem RP (za co powinien stanąć przed Trybunałem Stanu) – środowiska patriotyczne domagały się nie tylko wyjaśnienia sprawy Rywina, ale i wstrzymania prywatyzacji stołecznego zakładu energetycznego. Czytaj więcej…

Wyrok w sprawie represji PRL wobec Adama Słomki

Niezależna Gazeta Obywatelska

Dziś na sprawie przed Sądem Apelacyjnym w Katowicach w sprawie represji w czasach PRL skierowanych przeciwko Adamowi Słomce sąd w ustnym uzasadnieniu stwierdził, że lider Konfederacji nie był wybitnie pokrzywdzony działaniami MSW PRL, bowiem dzięki nim osiągnął „wielkie korzyści” i w 1991 roku uzyskał mandat posła na Sejm RP.

Czyli nikt nie był pokrzywdzony przez komunę, np. Lech Wałęsa … bo został prezydentem … Czytaj więcej…

Jan Religa: „moim pragnieniem i życzeniem jest, aby doszło do utworzenia nowego ugrupowania centroprawicowego”

Niezależna Gazeta Obywatelska 4

Zakładałem, że te wybory mogą być dużą niespodzianką i mogą być wyjątkowe, a nie w takiej skali. Kolejne już 6 wybory wygrywa PO z poparciem około 40 proc. przed PIS, który uzyskał poparcie około 30 proc. natomiast niespodziewanie wyłoniła się trzecia siła polityczna tzw. Ruch Palikota z poparciem około 10 proc. W dalszej kolejności do Sejmu weszli SLD i PSL z poparciem ok. 8 proc. PJN uzyskał poparcie 2,2 proc. i obiektywnie oceniając, nie jest to wynik satysfakcjonujący ale też nie można uznawać, że partia poniosła klęskę wyborczą. Czytaj więcej…

Zapomniani bohaterowie. Polscy lotnicy we Francji 1940 r.

Niezależna Gazeta Obywatelska

Wystawa Zapomniani bohaterowie. Polscy lotnicy we Francji 1940 r. dotyczy okresu walk polskich pilotów w wojnie obronnej Francji w 1940 r. Koncentrować się będzie na kilku wybranych postaciach – pilotach, których historie życia są ilustracją typowego losu polskiego żołnierza-tułacza po klęsce wrześniowej.

Na wystawie znajdzie się kilkadziesiąt powiększeń archiwalnych fotografii (nigdzie wcześniej nie prezentowanych), kilkanaście cyfrowych barwnych rekonstrukcji i wizualizacji samolotów Czytaj więcej…

W przyszłym roku 9 świąt wypada w dni robocze, 4 w weekend

Niezależna Gazeta Obywatelska

Łącznie, po uwzględnieniu sobót i niedziel, wolnych będzie 114 dni, pracujących – 252. Najwięcej roboczodni przypada na październik (23), najmniej na grudzień (19).

W 2012 roku z kalendarza wynikają 2 długie weekendy. Pierwszy, w dniach 6 – 8 stycznia, będzie wydłużony dzięki Świętu Trzech Króli, które wypada w piątek. Kolejne 3 dni wolnego rozpoczną się 7 kwietnia, a okazją będą Święta Wielkanocne. Czytaj więcej…

Konflikt o krzyż to nie tylko chęć laicyzacji państwa

Niezależna Gazeta Obywatelska 1

Dokonano na siłę chrystianizacji, kiedy nocą dwóch posłów AWS-u, w tym jeden zdaje się w stanie wskazującym, powiesili ten krzyż – powiedziała swoim aksamitnym jak zwykle głosem europosłanka Joanna Senyszyn, która wczoraj była gościem programu Moniki Olejnik w TVN24. Pochwaliła tym samym decyzję marszałek Sejmu Ewy Kopacz, która zwróciła się do Biura Analiz Sejmowych o ekspertyzę w sprawie obecności krzyża na sali plenarnej. Ale jak to się stało, że politycy SLD siedzący od lat w ławach z widokiem na ów krzyż, nagle doznali olśnienia i uznali, że ten symbol im przeszkadza? Czytaj więcej…

Kartka z kalendarza: dziś mija 218. rocznica obrad ostatniego sejmu I RP

Niezależna Gazeta Obywatelska

Od 17 czerwca do 23 listopada 1793 r. obradował sejm skonfederowany zwołany w Grodnie przez Rosję w 1793 r. Obradował pod laską marszałka Stanisława Kostki Bielińskiego. Był to ostatni i jeden z najbardziej burzliwych sejmów I Rzeczypospolitej. Od pierwszej jego sesji dochodziło do gwałtownych sporów, rękoczynów oraz interwencji wojsk rosyjskich. Odbywał się po przegranej w 1792 r. wojnie z Rosją, po zawiązaniu konfederacji targowickiej, po wkroczeniu w ziemie Rzeczypospolitej wojsk Królestwa Prus Czytaj więcej…