Archiwum

Archiwum dla 14/11/2011

Polscy faszyści – wystąp!

Niezależna Gazeta Obywatelska 12

Legalnie działająca „Młodzież Wszechpolska” i „Obóz Narodowo Radykalny” uzyskały zgodę na manifestację w dniu 11 listopada – „Marsz Niepodległości”.

Legalny Marsz środowisk narodowych był oczywiście solą w oku lewicy. Lewactwo z „Krytyki Politycznej” i polskiej „Antify” wezwało zatem na pomoc niemieckich „antyfaszystów” żeby wspólnie blokować „polskich faszystów”. Dla lewaków, każdy kto kocha Boga i Ojczyznę jest – ma się rozumieć faszystą. Czytaj więcej…

Poseł Jaki otrzymał karę grzywny w wysokości 300 zł

Niezależna Gazeta Obywatelska

Jest to kara grzywny wymierzona przez sąd rejonowy w Opolu za organizację i prowadzenie nielegalnego zgromadzenia jakim były uroczystości smoleńskie, które odbyły się 10 września bieżącego roku.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Poseł Patryk Jaki, rzecznik klubu parlamentarnego „Solidarna Polska”, przekazał mediom oświadczenie w tej sprawie: Czytaj więcej…

Opolski przegląd sportowy: ostatnia kolejka Odry Opole, Gwardia deklasuje a ciężarowcy są za słabi

Niezależna Gazeta Obywatelska

W sobotę 12 listopada Opolanie zgodnie z przewidywaniami zwyciężyli z Victorią Chróścice 2-1. Tym samym utrzymują wciąż bezpieczną stratę 7 punktów do Rozwoju Katowice. Mecz z Victorią nie przyniósł przez prawie pół godziny gry żadnej ciekawej sytuacji, ani bramki. Ledwie dwukrotnie celnego strzału próbował Marcin Rogowski. Dopiero w 31 minucie bramkę strzelił po akcji Bednarskiego Tadeusz Tyc.  Czytaj więcej…

W środę spotkanie z literaturą górską

Niezależna Gazeta Obywatelska

Serdecznie zapraszam na wieczór z literaturą górską pt. „Polski syndrom” współorganizowany z Dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu, który odbędzie się 16 listopada 2011r o godzinie 17:00 w sali audytoryjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu przy ulicy Minorytów 4.  Potrzeba wspinania tkwi głęboko w naszej psychice, jest wyrazem tych cech ludzkiego ducha, które skłoniły człowieka do opuszczenia jaskini i odważnego podboju świata – zaczął szukać celu swojego istnienia. Pokonać nieosiągalne –  to odwiecznie wezwanie!  Czytaj więcej…

Modlił się z nami ks. Biskup Ordynariusz

Niezależna Gazeta Obywatelska 2

W niedzielę, trzynastego listopada, jak każdego trzynastego dnia miesiąca, w Katedrze opolskiej została odprawiona Najświętsza Eucharystia w intencji Ojczyzny, której przewodniczył i „Słowem Bożym przełamał się” z licznie zgromadzonymi wiernymi ks. Biskup Ordynariusz Andrzej Czaja.

Po Mszy Świętej, jak co miesiąc, w tej samej intencji i w jedności ze wszystkimi Polakami, którzy wstąpili do Krucjaty Różańcowej za Polskę został odmówiony różaniec święty, podczas którego rozważana była część radosna. Czytaj więcej…

Prezydent Zembaczyński do mieszkańców dzielnicy „Groszowice” w Opolu

Niezależna Gazeta Obywatelska

Wielokrotnie deklarowałem swą otwartość na rozmowy z mieszkańcami we wszystkich sprawach związanych z funkcjonowaniem miasta. Taką wolę deklaruję również w sprawach przeniesienia filii Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Nie do zaakceptowania jest natomiast wezwanie do udziału w spotkaniu pod groźbą blokady drogi wojewódzkiej i w dniu dzisiejszym nie wezmę w nim udziału. Wszystkich chętnych do merytorycznej rozmowy zapraszam na spotkanie do ratusza w uzgodnionym wspólnie terminie. /RZ/

Sympozjum o ekumeniźmie na Wydziale Teologicznym UO

Niezależna Gazeta Obywatelska

W środę 16 listopada 2011r. na Wydziale Teologicznym UO  (ul. Drzymały 1, Opole) odbędzie się międzynarodowe sympozjum pt. „Ekumenizm duchowy – duchowość pojednania„, którym Instytut Ekumenizmu i Badań nad Integracją Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego pragnie uczcić X-lecie swej działalności i wydanie 10 tomów „Studia Oecumenica” (czasopismo dot. ruchu ekumenicznego). O godz. 9.00 sympozjum otworzy Wielki Kanclerz WTUO bp prof. Andrzej Czaja. Czytaj więcej…

Kolorowy ONR

Niezależna Gazeta Obywatelska

Tradycyjnie, przy okazji uroczystości patriotycznych „Gazeta Wyborcza” dostaje antynarodowej biegunki. Kiedyś próbowałem śledzić całą tą wyborczą obstrukcję, jednak z czasem antynarodowa retoryka na tyle urosła, że dziś Wyborcza unurzana jest w niej po szyję a ja, jako przeciętny obywatel, brzydzę się ekskrementów i kolokwialnie pisząc, gówna nie tykam.

Jednak zawsze żywo reaguję na rewelacje nadredaktora Seweryna Blumsztajna. Redaktor naczelny „Gazety Wyborczej”, wierny akolita Michnika, dzielący z nim ten sam starozakonny rodowód i fascynacje Marksem. Czytaj więcej…

„Musimy wywrzeć odpowiedni nacisk społeczny, aby politycy pochylili się nad projektem zmian ustrojowych” – z Piotrem Długoszem, jednym z liderów Ruchu Autonomii Śląska rozmawia Tomasz Kwiatek

Niezależna Gazeta Obywatelska 66

Jesteś założycielem pierwszego koła RAŚ w Opolu. Przypomnij proszę kiedy to było?

Formalnie pierwsze koło w woj. opolskim powstało w roku 2002. Założyłem je m.in. z Tomkiem Mazurem, Henrykiem Włoką i Tomkiem Długoszem – moim bratem. Osoby te zapisywały się do RAŚ na przełomie 2001 i 2002 roku. Jesienią 2002 dołączył do nas Marek Czaja – obecny przewodniczący struktur RAŚ w woj. opolskim. Czytaj więcej…

Akademickość należy podtrzymywać

Niezależna Gazeta Obywatelska 2

Kilka tygodni temu mieliśmy historyczną i przełomową chwilę, kiedy podczas nadzwyczajnej sesji rady miasta Opola zebrali się rektorzy wraz ze współpracownikami najważniejszych opolskich uczelni wyższych i na forum rady miasta rozpoczęto publiczną debatę na temat nie tylko współpracy świata akademickiego z urzędem miasta Opola, ale w ogóle na temat miejsca akademickości w krajobrazie Opola. Jak podkreśliłem podczas swojego wystąpienia z racji rzeczonej sesji – historyczność tego czasu podkreśla koincydencja Czytaj więcej…

Kartka z kalendarza: dziś mija 197. rocznica urodzin Edmunda Bojanowskiego

Niezależna Gazeta Obywatelska

Edmund Bojanowski urodził się 14 listopada 1814 r. w Grabonogu koło Gostynia. Jest świeckim błogosławionym Kościoła katolickiego.

Edmund Bojanowski otrzymał staranne wychowanie w katolickiej rodzinie. Poważna choroba uniemożliwiła mu ukończenie studiów filozoficznych, które podjął na uniwersytetach we Wrocławiu i w Berlinie. Problemy zdrowotne uniemożliwiły mu realizację marzeń o kapłaństwie, chociaż podejmował próby studiów seminaryjnych. Bojanowski był założycielem Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Marii Panny. Czytaj więcej…