Opolska Mobilizacja na Marsz Niepodległości – zostało sześć dni!

Niezależna Gazeta Obywatelska9

Już ponad 150 osób odpowiedziało na apel Niezależnej Gazety Obywatelskiej, która pod hasłem „Opolska Mobilizacja na Marsz Niepodległości” zachęca mieszkańców regionu do udziału w manifestacji patriotycznej w dniu 11 listopada w Warszawie.

W mobilizację aktywnie włączyło się Stowarzyszenie kibiców „Jedna Odra”, kibice MKS Kluczbork oraz organizacje narodowe takie jak ONR i MW. Zakładany cel akcji przeszedł najśmielsze oczekiwana organizatorów, którzy spodziewali się z trudem wypełnić jeden autokar (na poprzednim Marszu Niepodległości Opolszczyznę reprezentowało zaledwie kilkanaście osób), tymczasem gotowe są do drogi trzy autokary a kolejny, czwarty, jest w trakcie wypełniania.

I to bez żądnych sponsorów!

Opolszczyzna naprawdę stanęła na wysokości zadania wypełniając obywatelski, patriotyczny obowiązek, który w normalnym społeczeństwie powinien być normą. Obok młodych kibiców, jadą rodziny, emeryci, urzędnicy szczebli kierowniczych, studenci i licealiści. Pani Liliana jedzie z 15-letnim synem, a Krzysztof, członek ONRu, postanowił wybrać się z ojcem. Wielu jeszcze musi się przełamać. Wciąż media wszelkiego autoramentu straszą widmem faszyzmu i neonazizmu, hojnie i bez refleksji obdarzając tym mianem każdego wybierającego się na Marsz Niepodległości.

W cenzurze wolnej myśli zafundowanej nam przez „Gazetę Wyborczą” widać już pierwsze wyłomy. Pozytywnie o Marszu Niepodległości wypowiadają się „Rzeczpospolita”, „Najwyższy Czas!”, „Nasz Dziennik”, „Uważam Rze”, czy nasz zaprzyjaźniony portal polityce.pl. Osobistości świata kultury, sztuki i nauki wręcz tłumnie zasiadają w Honorowym Komitecie Poparcia Marszu Niepodległości do którego dołączył również nasz, opolski, złożony z 16 przedstawicieli opolskiej noblesy.

Ludzie ci własnym nazwiskiem, autorytetem i pozycją społeczną dają świadectwo na to, że Marsz Niepodległości jest inicjatywą słuszną i potrzebną.

Marsz Niepodległości ma również swoich przeciwników. Jak nakazuje logika są to więc ludzie podlegli, zależni od obcych wpływów, zaczadzeni obcymi wzorami i kodem myślenia, dla których wszelka NIEpodległość, NIEzależność jest z gruntu zła i niebezpieczna. Ludzie Ci, nie mając argumentów, zamierzają fizycznie przeciwstawić się Marszowi.

Oddolny, niczym nie skrępowany i nie kontrolowany patriotyzm, duch obywatelski jaki objawił się w inicjatywie Marszu Niepodległości wzbudza ogromną wściekłość i furię, tych, którzy konsekwentnie od roku 1944 urabiali Polaków według własnego życzenia. Wnukowie działaczy terrorystycznej i wywrotowej Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy, dzieci stalinowskich sędziów i oprawców z Urzędu Bezpieczeństwa, po 1989 roku mający wpływ na rząd dusz za pośrednictwem zmonopolizowanych mediów, zrobią największe świństwo, żeby zatrzymać Marsz Niepodległości. Na pomoc wzywają towarzyszy zza Odry, znanych z wojowniczych zapędów, będących pokłosiem dziadków z Wermachtu czy z SS. Polski Marsz Niepodległości mają więc blokować wszyscy ci, którym tożsamość, historia i kultura naszego kraju jest obca. Sytuacja wymknęła im się jednak z pod kontroli. Naprzeciwko nim staną wreszcie Polacy z wysoko podniesionymi biało-czerwonymi flagami, z dumą z własnej historii i pochodzenia, bez kompleksów i uprzedzeń. Po prostu patrioci.

Opolszczyzna będzie miała w tym swój wielki udział.

Mobilizacja wciąż trwa.

Pozostało jeszcze sześć dni.

Sześć dni do największej patriotycznej manifestacji po roku 1989.

Tak tworzona jest historia, i każdy może być jej częścią!

Serdecznie zapraszamy!

 Autor: Tomasz Greniuch

 1. NGO
  | ID: 6edc7ac4 | #1

  Drodzy Państwo, jesteśmy na etapie kompletowania trzeciego autokaru!
  Mamy już 25 chętnych do wyjazdu. Jednak brakuje około 20 osób do wypełnienia całego autokaru. Zapisy przyjmujemy do wtorku pod adresem [email protected]
  Koszt wyjazdu w obie strony to jedynie 50 złotych a wrażenia niezapomniane.
  Nie wstydźmy się patriotyzmu!

 2. | ID: 0104646a | #2

  Warto przyjechać! Warto poafirmowac razem polskość! Czekamy tu na was w Warszawie. Każdy Polak więcej na Marszu to więcej polskości. Rodacy przybywajcie!

 3. czekolada
  | ID: 090932de | #3

  Należy przypomnieć że na „Marszach Niepodległości” są obecni sympatycy PiS i członkowie klubów Gazety Polskiej,członkowie LOS etc. .Czyli członkowie ,organizacje i sympatycy-obóz prawicy który głosował na Prawo i Sprawiedliwość , ale !!!!!!!!!!!!!!! czy?????????????? członkowie ONR mieli łaskę zagłosować na PiS w wyborach parlamentarnych???????????

  Gdyby nie elektorat PiS to w tym marszu zostałoby tylko max. 2500 -2700 członków ONR.

  Sorry ale „wasz” marsz bez nas nie ma szans na powodzenia,ale wy tego nie rozumiecie albo UDAJECIE że nie rozumiecie.

  Idąc dalej tym tropem człowiek o poglądach prawicowych odwdzięcza się drugiemu za pomoc,wy tego nie zrobiliście bo nie zagłosowaliście na PiS.

  Taka jest prawda !

 4. kryminalista
  | ID: 1a6a0bb5 | #4

  Bieniarz spier…..!!!

 5. Anonim
  | ID: 72071d50 | #5

  @kryminalista
  eee. eee pudło !!!

 6. Anonim
  | ID: 72071d50 | #6

  @czekolada
  „Idąc dalej tym tropem człowiek o poglądach prawicowych odwdzięcza się drugiemu za pomoc,wy tego nie zrobiliście bo nie zagłosowaliście na PiS.”

  Ujmując to ściślej „czekolado” takie zachowanie nazywa się solidaryzmem, czyli najkrócej mówiąc bezinteresowną pomocą i wsparciem oraz działaniem dla dobra grupy. Różne tępaki oraz zwyczajne mendy mylą tą postawę z poglądami socjalistycznymi (gdzie też w teorii jest podobno działanie dla dobra ogółu) wmawiając, że największa prawicowa partia – PiS głosi właśnie takie koncepcje. Błąd prawicowość w Polsce oznacza solidaryzm nie socjalizm, zresztą nazwa największego antysocjalistycznego ruchu, który narodził się właśnie u nas jest tutaj nieprzypadkowa. Tylko pozostaje pytanie: skoro ONR uważa się za ugrupowanie prawicowe, to czy trzyma się też zasady solidaryzmu ?

 7. Tomasz
  | ID: 1a6a0bb5 | #7

  Prywatna wiadomość wysłana od Bieniarza na moje konto na facebooku:
  „Uświadom tym swoim chłoptasiom, że nie całą prawdę, którą ktoś powie o ONR od razu można przypisać mnie. I jeszcze pozdrów tą tłustą krowę z „radio ma ryja”. Ogólnie jesteście siebie warci – marginalne fanatyczne bydło.”

  To jest prawdziwe oblicze Grzegorza Bieniarza, człowieka o wielu nickach, fałszywego i nie szanującego innych ludzi. Czy takiego języka używa rzecznik solidaryzmu narodowego, zwolennik PiS? Czy przypadkiem tacy ludzie jak on nie robią podziałów, nie mieszają, skłucają ludzi i całych środowiska? Ktoś tu sobie ubzdurał, że ONR nie głosował na PiS. Tymczasem będąc skromnym środowiskiem (niektórzy naprawdę nas przeceniają) zagłosowaliśmy właśnie na PiS, bo jesteśmy realistami i mimo różnic łączy nas właśnie SOLIDARYZM. Nie uważamy PiSu i jego działaczy za „bydło”. To język rodem z Gazety Wyborczej i zajadłych stronników PO (vide Bartoszewski). Zastanówcie się komu Bieniarz tak naprawdę szkodzi i komu mu jest najbardziej po drodze, bo napewno nie do prawicy.

 8. Anonim
  | ID: 72071d50 | #8

  To bardzo proste. Ja innych tak traktuję, ja on mnie traktują.

 9. Tomasz
  | ID: 1a6a0bb5 | #9

  Mamy trzeci autokar!!!
  Jednak wiąże się to z dodatkowymi opłatami, które niestety musimy rozłożyć pomiędzy wszystkich uczestników wyjazdu. Dodatkowy koszt to 10 zł od osoby. Pieniądze będą zbierane przez grupowych autokarów w trakcie podróży. Pamiętajmy o tym i nie zlekceważmy tego.

Komentarze są zamknięte