Subiektywny przegląd tygodnia: Palikot walczy z krzyżem, a wojewodę chcą wysłać do Warszawy

Niezależna Gazeta Obywatelska

Z Opola
Wojewoda Opolski Ryszard Wilczyński może zostać przeniesiony do Warszawy. Jak szumią wierzby, może otrzymać jakieś rządowe stanowisko. Jakie? Czy ktoś ma pomysły? Z tego co wiemy, to wysłanie wojewody Wilczyńskiego do Warszawy to jedynie pobożne życzenie lidera Korzeniowskiego…

Radna Halina Żyła rezygnuje z mandatu radnej i wraca do pracy w Ratuszu. To się dopiero Piotr Mielec ucieszy, który mocno walczył podczas kampanii samorządowej, będąc numerem 1 na opolskiej liście SLD. Przegrał natomiast z numerem 10 – Haliną Żyłą.

Patryk Jaki trafi na salę sądową ponieważ został oskarżony o zorganizowanie nielegalnej demonstracji… Szkoda, tylko, że każdego miesiąca ludzie spotykają się, aby uczcić pamięć poległych w katastrofie smoleńskiej, jednak w trakcie trwania kampanii, trzeba było narobić szumu. Jakie w tym kraju panują dziwne przypadki. Fakt faktem, Klub Gazety Polskiej powinien dopełnić formalności i zgłosić organizację tego zgromadzenia.

Jak to jest, że Adam Kępiński, nowy poseł Ruchu Palikota, głoszący hasła antyklerykalne, reklamował się w gazetkach kościelnych? To jakieś rozdwojenie jaźni? Czy upodobnieni się do swojego lidera, który to raz jest konserwatywny, raz lewicowy, na końcu natomiast będzie rolnikiem.

Z Kraju

Jeszcze powyborcze emocje nie opadły a Janusz Palikot oświadcza, że nie chce w Sejmie RP krzyża. Chłopak zbytnio się zagalopował podobnie jak z obietnicami legalizacji marihuany, której nigdy nie palił. Czysty populista.

Prezydent Komorowski zaprasza wszystkich do swojego pałacu. Z każdym chce rozmawiać, wypić wino i dowcipkować. To jest dopiero demokrata!

Biedny jest tylko Donald Tusk. Premier sam zrezygnował z prezydentury, wystawił Bronisława, a teraz sam musi się kłaniać w jego gabinecie. Pewnie wychodzi mu każda żyłka na czole ze wściekłości.

Ewa Kopacz będzie rządzić polskim Sejmem. Jako Marszałek Sejmu zapewne sprawdzi się znakomicie. To podobno twarda kobieta, która nie pozwoli na wiele dziwnych zachowań, których zapewne w tej kadencji będzie sporo. Cóż jako minister zdrowia kompletnie się nie sprawdziła, więc zobaczymy teraz, czy sprosta nowej roli.

Co Ty Grzegorzu będziesz robił jak cię z SLD wykluczą? Komu będziesz jabłka i krówki rozdawał z umazaną węglem twarzą, po wizycie w kopalni, w której to nie wiadomo co robiłeś? Ty nie wiesz, ja nie wiem, wyborcy też nie widzą. Tak właśnie też wygląda przyszłość SLD.

Autor: Łukasz Żygadło

Komentarze są zamknięte