Marsz Nadziei w dniu wyborów parlamentarnych

Niezależna Gazeta Obywatelska

Jak co roku w październiku, Opolskie Centrum Onkologii z okazji Dnia Walki z Rakiem Piersi (obchodzonego 17 października) organizuje  „Marsz Nadziei”.  Jest to znacząca impreza o charakterze wojewódzkim, która w stolicy regionu odbędzie się już po raz  szósty. Jej celem jest  zamanifestowanie potrzeby zjednoczenia się wszystkich Opolan w walce z chorobami nowotworowymi. Marsz służy też propagowaniu wiedzy o profilaktyce nowotworowej, a przede wszystkim zapobieganiu i wczesnemu wykrywaniu raka piersi, czemu wydatnie służą bezpłatne badania mammograficzne w ramach skryningu, finansowane ze środków Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia. O randze imprezy m.in. świadczy fakt, że patronat nad nią objęli: marszałek województwa Józef Sebesta, wojewoda opolski Ryszard Wilczyński i prezydent Opola Ryszard Zembaczyński.

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich Opolan do wzięcia udziału w marszu i przybycie na miejsce zbiórki w niedzielę, 9 października br.  Zbiórka uczestników oraz formowanie pochodu zacznie się ok. godz. 12 w parku na pl. Wolności, w pobliżu Grabówki; przed marszem planowane są okolicznościowe przemowy zaproszonych gości oraz lekarzy onkologów. Organizator przygotował dla uczestników atrakcyjne gadżety, m.in. kilkaset parasoli (w tym roku w kolorze niebieskim) i balony.

W trakcie przemarszu trasą: od parku przy pl. Wolności, poprzez ul. Mozarta, deptak na ul. Krakowskiej, w stronę wschodniej pierzei Rynku i dalej ulicami: Książąt Opolskich, Katedralną, Koraszewskiego do pierzei zachodniej Rynku i z powrotem na pl. Wolności – rozdawane będą ulotki, związane tematycznie z celem Marszu. Zakończenie przewidziane jest w godz. 14 – 14.30, m.in. występem mażoretek z Ozimka oraz Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie- Koźlu.

Oprac. TK, za: onkologia.opole.pl

Komentarze są zamknięte