Opolski przegląd sportowy: Klątwa na Oleskiej 51, a Gwardia remisuje

Niezależna Gazeta Obywatelska

Na zakończenie rozgrywek żużlowych II ligi Kolejarz „rozjechał” Krosno
Kolejarz Opole wygrał 65:25 z KSM Krosno. Oczywiście sytuacja się nie zmieniła, Kolejarz nie zagra w dalszej części rozgrywek, tj. play-off. Mimo wszystko Opolanie pozostawili po sobie dobre wrażenie tak w całym sezonie, jak i w ostatnim meczu, pokazując że wciąż są dobrym zespołem. Kibice po tym sezonie na pewno będą liczyli na więcej w kolejnych rozgrywkach. Miejmy nadzieję, że nasi żużlowcy nas nie zawiodą.

Memoriał Zdzisława Ambroziaka: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przegrała w finale
W warszawskim turnieju nasi siatkarze przegrali z Fartem Kielce 3:1 (25:27, 25:21, 25:18, 31:29). Jest to niemałe zaskoczenie zważywszy, że ZAKSA jest klasowym zespołem, światowego formatu, natomiast Fart Kielce będzie beniaminkiem w nowych rozgrywkach ligowych. Za dobrą postawą Kielczan może przemawiać fakt, że założony w 2007 roku zespół bardzo szybko doszedł do najwyższej klasy rozgrywkowej. Kędzierzynianie będą mieli okazję rewanżu już na starcie nowego sezonu, kiedy to zmierza się właśnie z Fartem Kielce.

Klątwa na Oleskiej 51. Odra znowu bez zwycięstwa
Odra Opole dostarcza wielu emocji podczas każdego ze swoich meczów. Kiedy Opolanie wyjeżdżają na mecz do rywali, kibice zaciskają kciuki, żeby nasi wygrali. Kiedy Odra wygrywa przychodzi mecz przy ul. Oleskiej 51. Wtedy każdy kibic jest prawie pewien, że ich pupile wygrają i że to kwestia 90 minut. Pierwszy gwizdek słychać z oddali dzięki akustyce stadionu, mecz się rozpoczyna i Odra Opole wygląda niemrawo przy przeciwniku. Kiedy sędzia używa gwizdka po raz ostatni, kibice łapią się za głowy, że znowu nie ma 3 punktów w meczu u siebie. Tak było i tego weekendu, Odra niebiesko-czerwoni przegrali z Polonią Łaziska Górne 1-2. Może przestraszyli się lepiej notowanego rywala, ale zaraz, przed meczem to Odra była wyżej w tabeli. Może problemem jest źle przystrzyżona murawa, albo linie krzywo namalowane? Można tak szydzić z Opolskiego klubu, ale problem zaczyna być poważny. Na szczęście każdy kibic może powiedzieć, że są jeszcze mecze wyjazdowe, a w tych nie mamy sobie równych. Odra zajmuje 6 miejsce z 13 „oczkami” na koncie, tracąc 5 do lidera, którym jest Rozwój Katowice. To właśnie lider będzie podejmował na własnym stadionie Odrę. Powinno być łatwo , jesteśmy przyzwyczajeni do zwycięstw na wyjeździe i pozostaje Opolanom podtrzymać tą znakomitą passę. Jednego nie można naszym odebrać, walki w każdym meczu i za taką postawę im dziękujemy.

Gwardia remisuje w drugim meczu na wyjeździe w Białej Podlaskiej
Opolski klub piłki ręcznej zremisował na wyjeździe 23:23. Można ten mecz traktować jak wygraną z własnymi słabościami, ponieważ Opolanie seriami marnowali kontry i tylko znakomita postawa bramkarza pozwoliła na uratowanie remisu.  W tabeli na szczęście plasujemy się bardzo wysoko zajmując 3 miejsce, ale rywalem w następnej kolejce będzie ŚKPR Świdnica, a więc sąsiad z tabeli z drugiego miejsca. Do poprawienia pozostaje tylko lepsza skuteczność w ataku, bo bez tego wielu bramek nie rzucimy. Mecz rozpocznie się o godzinie 18:00 dnia  1 października przy ul.Kowalskiej w hali Gwardii.

Autor: Adam Kolański

Komentarze są zamknięte