Zaległy urlop będzie można wybrać do 30 września

Niezależna Gazeta Obywatelska

W piątek, 16 września, posłowie uchwalili ostateczny kształt ustawy o redukcji niektórych obowiązków obywateli i przedsiębiorców (ustawa deregulacyjna bis). Wcześniej Senat zgłosił do niej kilkanaście poprawek uściślających i redakcyjnych.

Możliwość wykorzystania zaległego urlopu została przedłużona do 30 września. Do tej pory zaległy urlop trzeba było wykorzystać do końca pierwszego kwartału po roku, w którym przysługiwał. Zgodnie z nowymi przepisami czas na to  został wydłużony do 30 września. Zdaniem Ministerstwa Gospodarki dłuższy czas na wykorzystanie zaległego urlopu umożliwi pracodawcy lepszą organizację pracy, a pracownikowi dogodne zorganizowanie wypoczynku.

Sejm przyjął tzw. ustawę deregulacyjną bis w dniu 19 sierpnia. W dniu 13 września br Senat przyjął do niej 23 poprawki. W piątek, 16 września, posłowie uchwalili ostateczny kształt ustawy o redukcji niektórych obowiązków obywateli i przedsiębiorców (ustawa deregulacyjna bis). Komisja „Przyjazne Państwo”, po rozpatrzeniu poprawek Senatu, wniosła o przyjęcie 21 spośród nich, a odrzucenie dwóch (poprawki: 14. i 23.). Posłowie poparli te propozycje.

Za: www.firmainfo.pl

Komentarze są zamknięte