Subiektywny przegląd tygodnia: Stop cenzurze, a Wach syn Senator PO zna się na komunikacji

Niezależna Gazeta Obywatelska

Z Opola
Leokadia Płoszaj to nasza regionalna wróżka AIDA! Jeszcze listy nie były zarejestrowane a już Leo, wiedziała, że będzie piąta i strzeliła wielkie bilbordy w powiecie. Leo, podaj może jakie będą numery w totolotka?

Grzegorz Sawicki uśmiecha się do nas z plakatów. Plakatów, które mówią nam, że Grzesio startuje z listy PSL. Nawet chłopina zdjęcia nie wymienił z przed roku…

Zaraz ktoś powie, że Patryk Jaki też nie wymienił. Tak! Ale Patryk Jaki pozostał w tej samej partii.

Mirka Pietruchę na stanowisku rzecznika Prezydenta Zembaczyńskiego zastąpi Alina Pawlicka-Mamczura, która była dotychczas sekretarką. No to się Rysiek dobrze ustawił. Mimo, iż Mirka ciężko będzie przebić, to Pani Alinie bardzo kibicuję!

Wiceprezydent Arkadiusz Wiśniewski oświadczył, iż Opole będzie dążyć do tego, aby całe miasto poruszało się na rowerach. Panu optymiście proponuję nie wymyślać już innych powodów do nie budowania dróg, a jeżeli już się tak robi, to proszę pamiętać, że ścieżki rowerowe w Opolu są na zerowym poziomie. Arek, weź się wreszcie do roboty!

Roman Ciasnocha (tak już można się śmiać) powinien startować do parlamentu. Uważam, że kierownictwo PO w regionie popełniło kardynalny błąd. Człowiek pokroju Romana, który ma tak wielkie szczęście życiowe z całą pewnością złapałby mandat nawet z 19 pozycji. Cóż Romek, przyjdzie jeszcze Twój czas.

Łukasz Wach, syn Senatora PO Piotra Wacha został wiceprezesem MZK, o czym pierwsi pisaliśmy na łamach NGO. Czysty przypadek. Gratulujemy Łukaszowi, że tak doskonale zna się na komunikacji miejskiej.

Szybko całą sprawę zapragną wyjaśnić Prezydent Zembaczyński, który stwierdził, iż młody Wach w MZD, to żadne kolesiostwo, a takie pomówienia to absurd. Prezydent wyraźnie zapomina, że w przyszłym roku będzie można go odwołać.

„Gazeta Wyborcza” w swoich ciekawych cyklach „dzieje się w Opolu” idzie dalej – „Oj dzieje się w Opolu”. Normalnie Oj szok!

Posłowie z Niemiec nie rozumieją co to jest Narodowość Śląska. Twierdzą, że gdyby w ich kraju, ktoś chciał składać takie deklaracje, to wszędzie byłaby deklarowana inna, zamiast prawdziwych Niemców. No tak, ja zawsze wiedziałem, że to nasze mniejszość mają takie bajki w głowach…

Z Kraju

Janusz Palikot stwierdził, że Donald Tusk boi się z nim debatować bo ma kompleks na jego punkcie. Premier jest gorzej wykształcony, mniej oczytany, nie obejrzał podstawowych spektakli teatralnych. Janusz Palikot, chyba raz w życiu powiedział prawdę. Cóż za odmiana.

Grzegorz Napieralski – pierwszy myśliciel w kraju. Grzesiek w rozmowie z Moniką Olejnik oświadczył, iż Aleksander Kwaśniewski to osoba, która budowała w Polsce demokrację. Jak zwał tak zwał, ważne, że nikt już Olkowi nie pamięta PZPR.

Kolejną osobą, która twierdzi, iż Aleksander Kwaśniewski jest ojcem demokracji wraz z Lechem Wałęsą jest Leszek Miller. Widać ekipa SLD trzyma się razem.

I znowu Tusk. O czym Premier chce debatować i z kim? PO nie ma nawet jeszcze programu wyborczego, bo nikomu się nie chciało tak trudną rzecz napisać. Podobno do 10 września ktoś na kolanie napaćka jakieś farmazony. Tusku, chcesz to sam musisz!

Leszek Miller nie jest spadochroniarzem – jest marynarzem! Tak mówi o sobie były premier komentując fakt, że został numerem 1 w Gdyni. Teraz podobno się wynurza. Boję się co były premier będzie robił w Sejmie…

PO wydrukowała milion książeczek „Polska w budowie” które trafiają do wyborców. Tylko problem w tym, że nie ma na nich informacji, że to materiał wyborczy. Oznacza to, że Platforma łamie kodeks wyborczy, który wyraźnie mówi, iż na każdy materiał wyborczy musi zawierać informację z nazwą komitetu. Ale co się dziwić, skoro PO nawet programu wyborczego nie ma? To nie jest partia, to hucpa.

„Gazeta Polska Codziennie” nie może puścić swojej reklamy nowego dziennika w TVP. Podobno to byłaby agitacja wyborcza. Głównym motywem reklamy ma być hasło „Stop cenzurze”. Sprawa ta nadaje się dla „Stop Korupcji”.

Autor: Łukasz Żygadło

Komentarze są zamknięte