Archiwum

Archiwum dla 26/08/2011

Patryk Jaki złożył wypowiedzenie z pracy w biurze posła Kłosowskiego

Niezależna Gazeta Obywatelska 29

Patryk Jaki startuje z 8 miejsca z listy PiS w wyborach parlamentarnych. Złożył dziś wymówienie z pracy w biurze posła PiS Sławomira Kłosowskiego.

Przypomnijmy. Patrykowi Jakiemu – Poseł Kłosowski jako szef partii w regionie obiecał 3 numer na liście PiS, ale w Warszawie na Komitecie Politycznym przedstawił go na … 12 miejscu. Jaki podziękował Kłosowskiemu za współpracę – bo jak słyszy się w partii, został oszukany. Czytaj więcej…

Plażowanie po Polsku, czyli wspomnienie z wakacji w krzywym zwierciadle

Niezależna Gazeta Obywatelska 2

Skalista Chorwacja, złote piaski Bułgarii czy orientalny Egipt z Tunezją od lat przyciągają międzynarodowe towarzystwo spragnionych słońca bladych europejczyków wśród których dominują brzuchaci germanie i obwieszeni złotem, rozwydrzeni synowie i córki matuszki Rossiji, którzy w każdym kurorcie zaznaczają swoją dominującą pozycję, zwłaszcza w stosunku do bojaźliwych pepików i dumnych Polaczków. Czytaj więcej…

Jak to jest że dwóch prezydentów z PO, a dwa różne zdania

Niezależna Gazeta Obywatelska 6

Jak to jest, że prezydenci dwóch miast, którzy reprezentują podobne poglądy [dop. obydwaj w PO], tak różnie interpretują to, co zrobili bracia Kowalczykowie? Każdy, mam nadzieję, pamięta co zrobili bracia – krótko jeszcze na końcu do tego wrócę.  Ale do rzeczy. W Gdańsku rządzony przez Pawła Adamowicz można wywiesić tablicę upamiętniającą to, co zdarzyło się 40 lat temu, jednak w Opolu Prezydent Ryszard Zembaczyński mówi zdecydowane nie, chociaż wcześniej był za. Dlaczego? Czytaj więcej…

Sławomir Cenckiewicz dla wPolityce.pl o uhonorowaniu braci Kowalczyków: „Zostań apostołem tej sprawy”

Niezależna Gazeta Obywatelska

Zdumiony zmianą stanowiska prezydenta Opola Ryszarda Zembaczyńskiego w sprawie upamiętnienia 40-rocznicy wysadzenia przez braci Jerzego i Ryszarda Kowalczyków auli opolskiej WSP, w której świętować mieli funkcjonariusze MO i SB – kaci Trójmiasta, Elbląga i Szczecina z Grudnia ’70, pragnę zaapelować do wszystkich ludzi dobrej woli o solidarny protest w tej sprawie. Czytaj więcej…

Za „Rozbieranie Śląska” nagroda od NGO

Niezależna Gazeta Obywatelska 3

Do naszej redakcji czytelnik przesłał ciekawe zaproszenie na nowy cykl „Rozbieranie Śląska” w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. Oto wstęp:

W Muzeum Górnośląskim w Bytomiu rozpoczynamy nowy cykl „Rozbieranie Śląska”. Zapraszamy na pierwsze spotkanie pt.: „Ukryte opcje, czyli z czego  składa się Ślązak?”. Jak czytamy dalej organizatorami „ukrytych opcji” na Śląsku są: Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, Sfera TV z siedzibą w Rudzie Śląskiej oraz red. Jerzy Ciurlok. Czytaj więcej…

Nasz cykl: Znani jakich nie znacie „Chciałbym kiedyś, na emeryturze napisać powieść o współczesnej Polsce” – z Januszem Sanockim, wydawcą „Nowin Nyskich” i kandydatem na Senatora rozmawia Tomasz Kwiatek

Niezależna Gazeta Obywatelska 3

Jak Pan spędził wakacje?

Pracując. Wakacje mają moi dziennikarze – to sezon urlopowy, ja muszą pozostawać „na posterunku”, w związku z czym urlop wezmę we wrześniu. Ale nie powiem, że nie odrywałem się od cotygodniowej, redakcyjnej rutyny. Ciągle coś majsterkuje w domu, do którego przeprowadziłem się pięć lat temu. W tym roku „własnymi rękami” wybudowałem sobie w ogrodzie stałego grilla. Czytaj więcej…

Kartka z kalendarza: dziś mija 55. rocznica złożenia Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego

Niezależna Gazeta Obywatelska

26 sierpnia 1956 r. w klasztorze o.o. paulinów na Jasnej Górze w Częstochowie złożono Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego – modlitwę w formie ślubów złożonych Najświętszej Maryi Pannie Królowej Polski. Tekst napisał kardynał Stefan Wyszyński, prymas Polski w więzieniu w Komańczy. Jasnogórskie Śluby Narodu zostały uroczyście wygłoszone przez bp. Michała Klepacza przy udziale około miliona wiernych, a na fotelu przeznaczonym dla prymasa Polski leżały biało-czerwone kwiaty. Czytaj więcej…