Za „Rozbieranie Śląska” nagroda od NGO

Niezależna Gazeta Obywatelska3

Do naszej redakcji czytelnik przesłał ciekawe zaproszenie na nowy cykl „Rozbieranie Śląska” w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. Oto wstęp:

W Muzeum Górnośląskim w Bytomiu rozpoczynamy nowy cykl „Rozbieranie Śląska”. Zapraszamy na pierwsze spotkanie pt.: „Ukryte opcje, czyli z czego  składa się Ślązak?”. Jak czytamy dalej organizatorami „ukrytych opcji” na Śląsku są: Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, Sfera TV z siedzibą w Rudzie Śląskiej oraz red. Jerzy Ciurlok.

Jest więc muzeum (instytucja podlegająca Urzędowi Marszałkowskiemu w Katowicach), telewizja, zapewne znany redaktor w woj. śląskim. Ale kto ma dyskutować o „Rozbieraniu Śląska”? Otóż do tej dyskusji zostały zaproszone trzy osoby: Rafał Bartek – Dyrektor Generalny Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej [czyli agenda Mniejszości Niemieckiej mająca swoją siedzibę w Gliwicach i Opolu], Jerzy Gorzelik – Przewodniczący Ruchu Autonomii Śląska [czyli nie jako przedstawiciel Zarządu Województwa Śląskiego odpowiadający za kulturę i edukację] i Marian Mitręga – politolog, profesor Uniwersytetu Śląskiego.

Jak by ktoś szykował się na rozbiór Śląska, albo był ciekaw jak zostanie on przeprowadzony, to Bytom zaprasza w środę, 31 sierpnia o godz. 18.00, do sali koncertowej w gmachu przy ul. W. Korfantego 34. Wstęp wolny!

Jak ktoś się wybierze i napisze ciekawą relację to otrzyma w nagrodę od NGO książkę Józefa Mackiewicza „Zwycięstwo Prowokacji”.

Autor: Tomasz Kwiatek

 1. Tomasz Kwiatek
 2. svatopluk
  | ID: fe0bd3bc | #2

  dla Polaków jest rzeczą naturalną, że gdy istnieje naród to on powinien posiadać własne państwo narodowe.

  dla Ślązaków nie jest to oczywistością.

 3. Marcin z Bytomia
  | ID: f8aa186b | #3

  Macie coś z deklem chyba, wszystko anty, macie chociaż powody do pozytywnego myślenia? cieszyć się z życia? Czy potraficie szanować drugiego człowieka? który nie koniecznie jest Polakiem? niech będzie Niemiec, Polak, Ślązak, Czech, Rom, Żyd itd., to są ludzie, każdy ma prawo do wypowiedzi, do swojego zdania i dyskutowania na ten temat. Bądźmy wszyscy życzliwi sobie, a nie wymyślajmy opowieści do różnych tematów. Jeśli iść za słowami Boga, jako katolik Polak powiem tak, w Boga wierzą nie tylko w Polsce i nikt nie ma prawa określać że Polska Katolicka, Bóg jest wszędzie na całym Świecie i w aktach nienawiści albo niechęci do jakiejkolwiek narodowości nie należy się Bogiem zasłaniać!!!

Komentarze są zamknięte