Mimo upływającego czasu, kiedy to w lipcu br. w liście otwartym w sprawie „przeszkód, na jakie napotyka produkcja filmu” „Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać” w reżyserii Jerzego Zalewskiego, zwrócili się do prezesa TVP Juliusza Brauna m.in. b. premier Jan Olszewski, b. szefowa KRRiTV Elżbieta Kruk, pisarz Marek Nowakowski Czytaj więcej…
„Raport w sprawie „Roja” – meldunek z pola walki”
W 2005 roku otrzymałem od Jana Białostockiego, wnuka pierwszego dowódcy Narodowych Sił Zbrojnych – Ignacego Oziewicza, około 100 godzinny materiał amatorsko zrealizowanych w latach 90-tych wywiadów z żołnierzami NSZ. Na bazie tych materiałów powstały – Leksykon Narodowych Sił Zbrojnych zrealizowany dla IPN-u, filmy dokumentalne: trzyczęściowy pt. „Kadry – film o żołnierzach NSZ” oraz „Elegia na śmierć Roja” Czytaj więcej…
Dyskryminacja Polaków w niemieckich podręcznikach
29Dostaliśmy list od czytelniczki, która mieszka w Niemczech, i której 12-letni syn chodzi do 5 klasy prywatnej szkoły chrześcijańskiej.
Nasza rodaczka „wczytała się” w tekst ćwiczeń do języka niemieckiego swojego syna. Jak stwierdziła, ten tekst to nie czytanka. Uczeń nie ma dyskutować i wartościować. Uczeń ma jedynie odpisać tekst według podanych wskazówek (pkt1 – przeczytaj tekst dwa razy głośno, powoli i dokładnie; pkt.2 podziel tekst na krótsze części i zapamiętaj dokładnie słowa itd. ). Czytaj więcej…
Sejm rzutem na taśmę przyjął ustawę ułatwiającą życie przedsiębiorcom
Sejm przyjął niemal jednomyślnie w dniu 19 sierpnia br. ustawę o redukcji obowiązków informacyjnych. Ustawa wprowadza m.in. ogólne interpretacje podatkowe, likwiduje obowiązki wystawiania niektórych druków np. RMUA czy konieczność publikacji sprawozdań finansowych. Zmiany mają przynieść ok. trzech miliardów złotych oszczędności rocznie dla obywateli i firm. Czytaj więcej…
Genderideologia w podręcznikach?
Na półki księgarskie i do szkół trafił zmodyfikowany podręcznik wychowania do życia w rodzinie przygotowany pod dyktando środowisk homoseksualnych. Dokonane, za zgodą recenzenta MEN, modyfikacje dotyczą rozdziału poświęconego delikatnej kwestii, jaką jest ludzka płciowość.
Po modyfikacjach dokonanych na wniosek toruńskiego Stowarzyszenia „Pracownia Różnorodności” Czytaj więcej…
Tylko 5 proc. uprawnionych wzięło udział w niebezpiecznej zabawie RAŚ
4Blisko 1,7 tys. osób wzięło wczoraj udział w sondażowym prareferendum w sprawie przywrócenia autonomii Górnego Śląska, zorganizowanym w Pszczynie przez Ruch Autonomii Śląska (RAŚ). Ideę autonomii poparło 96,4 proc. głosujących.
Zgodnie z intencją RAŚ, w ciągu najbliższych 10 lat powinno dojść do zmiany polskiej konstytucji oraz wiążącego referendum w sprawie autonomii polskich regionów. Czytaj więcej…
Kartka z kalendarza: dziś mija 427. rocznica śmierci poety Jana Kochanowskiego
Jan Kochanowski urodził się w 1530 r. w Sycynie koło Zwolenia. Był wybitny, polskim poetą renesansowym, przedstawicielem filozofii eklektycznej i głębokiej wiary w Boga, łączącym tradycję antyku i chrześcijaństwa.
Pochodził ze szlacheckiej rodziny Kochanowskich herbu Korwin reprezentującej wysoki poziom intelektualny. Jan Kochanowski studiował na Akademii Krakowskiej i na uniwersytecie w Królewcu, Padwie, gdzie w lipcu 1554 r. Czytaj więcej…