Archiwum

Archiwum dla 22/05/2011

Kolejne represje za „Antykomora” podczas wizyty Prezydenta RP na Górze Św. Anny

Niezależna Gazeta Obywatelska 8

21 maja na Górze Świętej Anny dwóch młodych mężczyzn, mieszkańców Opolszczyzny, postanowiło zaprotestować przeciwko akcji ABW w mieszkaniu Roberta Frycza, twórcy satyrycznej strony internetowej AntyKomor.pl. W tym celu na uroczystościach związanych z 90. rocznicą wybuchu III Powstania Śląskiego z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego przynieśli transparent o treści „Przyszła pora na ANTYKOMORA Wolność słowa jest niezdrowa!”. Czytaj więcej…

Sąd Rejonowy w Rzeszowie uniewinnił organizatora wystawy „Wybierz Życie”

Niezależna Gazeta Obywatelska

20 maja br. Sąd Rejonowy w Rzeszowie uniewinnił Jacka Kotulę organizatora wystawy „Wybierz Życie” pokazującej wstrząsające zdjęcia z aborcji. Z oskarżeniem wystąpił poseł SLD Tomasz Kamiński. Zarzucił organizatorom wystawy wywołanie zgorszenia w miejscu publicznym. Podczas rozprawy 20 maja Kamiński stwierdził, że rozszerzenie dopuszczalności aborcji nie jest celem SLD. Czytaj więcej…

Agent Tomek: „wiedza i doświadczenie, które nabyłem w pracy mogłyby zostać wykorzystane do szkolenia agentów”

Niezależna Gazeta Obywatelska

Spotkanie z Tomaszem Kaczmarkiem odbyło się w piątek 20 maja w siedzibie Dolnośląskiej Solidarności we Wrocławiu. Jego organizatorem był wrocławski Klub „Gazety Polskiej”. Na początku Tomasz Kaczmarek znany jako „Agent Tomek” przybliżył swoją osobę. Podkreślił, że jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego, kierunku socjologia, przy czym wstąpił do Policji w wieku 19 lat. Był potem w CBŚ, a swoją pracę jako funkcjonariusz zakończył w CBA Czytaj więcej…

Kartka z kalendarza: dziś mija 169. rocznica uruchomienia Kolei Górnośląskiej

Niezależna Gazeta Obywatelska 3

Pierwszą linią kolejową, doprowadzoną do Wrocławia, była planowana od 1836 r. i uruchomiona 22 maja 1842 r., linia na odcinku Wrocław-Oława. Następnie Kolej Górnośląska (niem. Oberschlesische Eisenbahn, w skrócie OSE) wydłużona została w ciągu następnych czterech lat do Brzegu i Opola do wschodniej części Górnego Śląska do granicy Królestwa Prus w Mysłowicach. Czytaj więcej…