Sąd Rejonowy w Rzeszowie uniewinnił organizatora wystawy „Wybierz Życie”

Niezależna Gazeta Obywatelska

20 maja br. Sąd Rejonowy w Rzeszowie uniewinnił Jacka Kotulę organizatora wystawy „Wybierz Życie” pokazującej wstrząsające zdjęcia z aborcji. Z oskarżeniem wystąpił poseł SLD Tomasz Kamiński. Zarzucił organizatorom wystawy wywołanie zgorszenia w miejscu publicznym. Podczas rozprawy 20 maja Kamiński stwierdził, że rozszerzenie dopuszczalności aborcji nie jest celem SLD. Kotula przyznał, że zorganizował wystawę, ale odrzucił zarzut wywołania zgorszenia. Stwierdził, że wystawa nie zawiera treści nieprzyzwoitych, a jej celem jest obrona życia najmłodszych dzieci. Jako świadek wystąpił przed sądem Mariusz Dzierżawski, główny organizator wystaw „Wybierz Życie”, eksponowanych w ponad 100 miastach w Polsce. Dzierżawski uznał, że zarzut dotyczący zgorszenia jest absurdalny. Funkcjonariusze SLD występują przeciw wystawie ze względów ideologicznych. Celem SLD jest wprowadzenie w Polsce aborcji na masową skalę. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej, którego Dzierżawski jest pełnomocnikiem, złożył w Sejmie projekt ustawy chroniącej każde dziecko od poczęcia. Projekt poparło ponad 560 000 osób.

Sąd oddalił zarzuty wobec Jacka Kotuli. W uzasadnieniu stwierdził, że wystawa nie zawiera treści nieprzyzwoitych, a działalność Jacka Kotuli służy społeczeństwu.

Jest to już 4 zwycięstwo organizatorów wystawy przed sądem. Wszystkie dotychczasowe procesy zakończyły się ich sukcesem. Organizatorzy wystaw rozważają pozwanie posła Kamińskiego do Sądu za składanie fałszywych zeznań

Źródło: wpolityce.pl

Przypomnijmy, że ta wystawa była również w Opolu w czerwcu 2007 r.  Oburzony wystawą poseł SLD Tomasz Garbowski zgłosił ją na policję. Łukasz Wróbel, prezes Fundacji Pro i  ówczesny organizator wystawy, stanął przed sądem pod zarzutem popełnienia wykroczenia polegającego na wywołaniu zgorszenia w miejscu publicznym. 26 marca 2008 r. zapadł wyrok uniewinniający.

Oprac. TK

Komentarze są zamknięte