14 lutego 2011 roku o godzinie 17:00 w sali Domu Katechetycznego przy opolskiej Katedrze odbędzie się spotkanie z prof. dr hab. Jerzym Robertem Nowakiem poświęcone kłamstwom zawartym w książce J.T. Grossa pt. „Złote Żniwa”. Serdecznie zapraszamy wszystkich opolan na to spotkanie.
O jedno zdanie za dużo – komentarz do wypowiedzi Węgrzyna
Czy muszę przypominać o jego dokonaniach? Jako poseł, to raczej mało dobrego zrobił, jednak więcej można powiedzieć o dokonaniach Pana Węgrzyna jako celebryty. Lesbijki są bardzo fajnie prawda? Może Pan Poseł doda sobie na profil facebook takie fotki? Doskonale będą pasować do tych wszystkich zdjęć z kobietami na plaży, gdy idzie niczym wiejski bożek nędzy i rozpaczy, tylko gdzie? Z Platformy koledzy go raczej „wysiudają”, sam lider Poseł Korzeniowski stwierdził – „i jeszcze się głupek z tego śmiał”… Czytaj więcej…
Głośny film „Ludzie Boga” nie dla wszystkich opolan
2„Ludzie Boga” – pod takim tytułem do polskich kin trafił właśnie głośny film o życiu i męczeńskiej śmierci trapistów z górskiego monastyru w Algierii, zamordowanych w 1996 r. przez islamskich ekstremistów. Obraz zdobył Grand Prix i Nagrodę Ekumeniczną Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Będzie też francuskim kandydatem do Oscara w marcu 2011 r. Pokaz prasowy filmu odbył się 30 listopada 2010 r. w warszawskim kinie „Muranów”. Czytaj więcej…
Kartka z kalendarza: dziś mija 71. rocznica pierwszej masowej wywózki Polaków na Sybir
71 lat temu, 10 lutego 1940 r. o świcie, rozpoczęła się pierwsza masowa wywózka Polaków do syberyjskich łagrów, oficjalnie nazywana „przesiedleniem”. Objęła ponad 220 tys. ludzi – urzędników państwowych (m.in. sędziów, prokuratorów, policjantów), działaczy samorządowych, leśników, a także właścicieli ziemskich i osadników wojskowych z rodzinami. Wywiezieni trafili do północnych regionów ZSRR, w okolice Archangielska oraz do Irkucka, Kraju Krasnojarskiego i Komi. Przeprowadzoną 10 lutego 1940 r. akcję eksterminacyjną, Czytaj więcej…
WPP dalej się reklamuje w Opolu!
Mimo, iż ekspozycja wystawy w ramach cyklu World Press Photo, która miała miejsce w Galerii Sztuki Współczesnej, zakończyła się 21 grudnia 2010 r. to nadal w samym centrum miasta, na skrzyżowaniu ul. Reymonta i Ozimskiej możemy zobaczyć reklamę promującą to wydarzenie. Już ponad miesiąc temu zadaliśmy w imieniu NGO pytanie do Galerii czy „reklamowanie już nieistniejącej wystawy jest efektem dalszego opłacania tego miejsca reklamowego przez tą instytucję, czy może to efekt zaniedbania firmy reklamowej, która do tego dnia nie usunęła reklamy jednocześnie nie pobierając opłat od GSW?”. Jak się można było spodziewać pytanie pozostało bez odpowiedzi. Czytaj więcej…
„Ważniejsze, jak na lodzie tańczą gwiazdy niż ilu Polaków zamarzło na Syberii. Ludzie muszą mieć opokę w postaci imponderabiliów, bo inaczej uczelnie medyczne nie nadążą z kształceniem psychiatrów.”
Opolski artysta Paweł Kukiz w wywiadzie dla najnowszego numeru tygodnika „Gazeta Polska”, bardzo ciekawie odpowiada na pytania. Wybraliśmy kilka cytatów z tego obszernego wywiadu, którego próżno szukać w „necie”. Stąd postaramy się przybliżyć treść i zachęcamy do papierowego wydania gazety. Na pytania o tragedię smoleńską: Czytaj więcej…