Kluzik&reszta nie ma prawa do nazwy PJN

Niezależna Gazeta Obywatelska
wpolityce

Wpolityce.pl informuje ws PJN

 Dzisiejszy sąd zakazał używanie nazwy „Polska jest Najważniejsza” osobom, które wystąpiły z PiS.  To wynik decyzji warszawskiego sądu, który prawa do niej przyznał stowarzyszeniu założonemu przez członków społecznego komitetu poprcia Jarosława Kaczyńskiego. Sprawa od początku miał etyczne podłoże. Działacze PJN wiedzieli o zakładanym stowarzyszeniu, a mimo to chcieli ubiec sympatyków Kaczyńskiego. To pierwszy poważny falstart nowej inicjatywy. Wg Sędziego Wiesława Johanna za portalem wpolityce.pl: „Jedynym podmiotem mającym prawa o używania nazwy „Polska jest Najważniejsza”, a jest to decyzja Krajowego Rejestru Sądowego, jest stowarzyszenie, które 10 października odbyło zjazd założycielski. Nikt inny nie ma prawa używać tej nazwy”.

„… to co do tej pory robiła pani Kluzik-Rostkowska i gromadka ludzi wokół niej, jest działaniem bezprawnym, pomijając aspekt czysto etyczny i moralny…”

Przypomnijmy, że w Opolu też mają powstawać struktury PJN. Osobą odpowiedzialną została wyznaczona była  posła PiS Lena Dąbkowska-Cichocka. Bezpośrednio na miejscu struktury buduje Radny Marcin Ociepa, bliski współpracownik posłanki.

Redakcja NGOpole.pl

 

  1. Waldi
    | ID: aaef24b4 | #1

    Wiedziałem, że tak będzie:)

Komentarze są zamknięte