Kędzierzyn-Koźle: emocje, gole i Juventus Piekary Śl.

Zastępca Naczelnego

W kędzierzyńskiej Hali Widowiskowo – Sportowej Azoty w minioną sobotę został rozegrany VI Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej. Wzięło w niom udział 16 drużyn, w dwóch kategoriach wiekowych: rocznik 2013 i młodsi oraz rocznik 2006 i młodsi.

Organizatorem przedsięwzięcia było RTS Odra Kędzierzyn-Koźle. W zawodach wzięło udział blisko 200 młodych

 sportowców. W turnieju rocznika 2013 nie notowano wyników poszczególnych spotkań, bowiem gole, punkty i statystyki „maluchów” są sprawą drugorzędną.

W turnieju rocznika 2006 wzięły udział następujące zespoły: TEAM Gliwice, PIAST Gliwice, Polonia Bytom, Stadion Śląski Chorzów, GKS Katowice, Juventus Piekary Śląskie oraz dwie drużyny Odry Kędzierzyn-Koźle.
W turnieju eliminacyjnym w grupie A triumfowała Polonia Bytom, która w tabeli wyprzedziła Piasta Gliwice, Odrę K-K i TEAM Gliwice. W grupie B rywalizację zdominował zespół Juventusu Piekary Śląskie, który rozbił wswzystkich grupowych rywali. Warto wspomnieć, że Juventus w nazwie szkółki piłkarskiej nie jest przypadkowy, ponieważ jest to szkółka piłkarska, która pracuje z dziećmi i młodzieżą na programach obowiązujących także w grupach dziecięco-młodzieżowych „Starej Damy”, jak powszechnie nazywany jest słynny włoski klub piłkarski. W grupie B triumfował Juventus Piekary Śl przed GKS-em Katowice, Stadionem Śląskim Chorzów i Odrą II Kędzierzyn-Koźle. W półfinałach turnieju (grano na krzyż) doszłodo bardzo wyrównanej rywalizacji, w której najpierw Polonia Bytom 1:0 pokonała GKS Katowice a późnioej Piast Gliwice 2:0 odprawił faworyzowany Juventus Piekary Śląskie 2:0.

W finale imprezy Piast Gliwice ograł 2:0 Polonię Bytom, gdzie fantastycznego gola pieczętującego zwycięstwo gliwiczan  zdobył Paweł Żak. W meczu o 3 miejsce  Juventus Piekary Śl,  po rzutach karnych,  wygrał 1:0 z GKS-em Katowice. W spotkaniu o miejsce piąte Odra Kędzierzyn-Koźle, także po rzutach karnych, pokonała 2:1 Stadion Śląski Chorzów. W pojedynku o miejsca 7. Odra II Kędzierzyn-Koźle uległa TEAM-owi Gliwice 1:0. – Jestem zadowolony z całej imprezy, ponieważ zrealizowaliśmy cele szkoleniowe, jakim była gra w obronie. Pragnę zauważyć, że w eliminacjach nie straciliśmy ani jednego gola a zajęliśmy dopiero trzecie miejsce w grupie – powiedział po turnieju prezesotrener Odry Kędzierzyn-Koźle Wojciech Prajs.

Zarząd kędzierzyńsko-kozielskiego klubu serdecznie dziękuje Urzędowi Miasta Kędzierzyn-Koźle, Miejskiemu Zakładowi Energetyki Cieplnej oraz wszystkim, którzy dołączyli się do sfinansowania tej imprezy. Najlepszym zawodnikiem turnieju uznany został Szymon Przydatek z Piasta Gliwice, „królem strzelców” okazał się Aleksander Tobolik 11 goli (Juventus) a najlepszym bramkarzem został wybrany Paweł Zagórski z Polonii Bytom.

Do zosbaczenia za rok.

 

Tekst i foto Wiktor Sobierajski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.