Z Kolumbią Senagalem i Japonią

Zastępca Naczelnego

Trener piłkarskiej reprezentacji Adam Nawałka uznał piątkowe losowanie grup mistrzostw świata 2018 w Rosji za korzystne. Polacy trafili do grupy H z Kolumbią, Senegalem i Japonią. Pierwszy mecz zagrają 19 czerwca w Moskwie z rywalem z Afryki.„Losowanie uważam za dobre. Byliśmy przygotowani na to, że zagramy ze światowymi potęgami, ale tak się nie stało. Tym bardziej musimy być zdeterminowani i świetnie przygotowani w każdym elemencie, zarówno jeśli chodzi o aspekty fizyczne, taktyczne, jak i mentalne. Wszystkie te składowe są niezwykle ważne na mistrzostwach świata” – powiedział Nawałka dla portalu PZPN „Łączy Nas Piłka”. Jak dodał, wierzy w umiejętności swoich zawodników.

„Turnieje mają to do siebie, że najbliższy mecz jest zawsze najważniejszy. Podchodzimy do naszych rywali z dużą pokorą i wielkim szacunkiem, ale wierzymy w siebie i własne możliwości. Musimy to udowodnić na boisku. Zagramy przeciwko bardzo silnym na swoich kontynentach zespołom, które nie miały większych problemów z awansem na mundial. To groźne drużyny, ale ufam swoim piłkarzom” – dodał selekcjoner reprezentacji Polski.

Losowanie odbyło się w Państwowym Pałacu Kremlowskim w Moskwie. Polacy, na podstawie październikowego rankingu FIFA, znaleźli się w pierwszym, teoretycznie najsilniejszym koszyku.

PAP, oprac. W.S

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.