Jacek Kurski kontra Opole. Sprawa w prokuraturze

Zastępca Naczelnego2

Świdnicka prokuratura sprawdza, czy opolscy urzędnicy ujawnili poufne informacje zawarte w umowie między TVP a Opolem ws. organizacji festiwalu. Zawiadomienie w tej sprawie złożył prezes TVP Jacek Kurski.Zawiadomienie do prokuratury wpłynęło w lipcu. Śledztwo zostało wszczęte już w sierpniu, ale sprawa wyszła na jaw dopiero wczoraj, na dzień przed rozpoczęciem 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Opolscy urzędnicy zostali już wezwani do prokuratury do złożenia wyjaśnień. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez opolskich urzędników, złożone przez prezesa TVP Jacka Kurskiego, do opolskiej prokuratury wpłynęło już w lipcu. Decyzją Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu sprawa została jednak przekazana do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

– Śledztwo prowadzone jest w sprawie. Dotyczy ujawnienia informacji poufnych zawartych w umowie – mówi Onetowi prokurator Mariusz Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. – Obecnie trwają sprawdzenia, czy doszło do takiego zdarzenia – dodaje. O jakie informacji chodzi, nie wiadomo.

19 czerwca prezes TVP Jacek Kurski i prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski poinformowali o zawarciu porozumienia. Za organizację festiwalu odpowiada Telewizja Polska. Miasto użycza jedynie TVP scenę Amfiteatru.

oprac. W.S

 

  1. agent P.
    | ID: a354eb2f | #1

    i prezydent skompromitował się jak cholera!

  2. ely
    | ID: c5928515 | #2

    Pan Jacek Kurski – najlepszy szef TVP od 1989 r.

Zasybskrybuj źródło komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.