Obwodnica Czarnowąsów jest już prawie gotowa

Autor Obywatelski

Budowa: obwodnica Czarnowąsów ma się zakończyć pod koniec września Wszystko wskazuje na to, że we wrześniu zakończy się budowa obwodnicy Czarnowąsów. Inwestycja, która pochłonie 124 mln zł, jest już gotowa w 95 procentach.

Obwodnica Czarnowąsów to jedna z ważniejszych inwestycji drogowych dla mieszkańców. Ma ułatwić dojechanie do Opola kierowcom z północnej części województwa. Łatwiej będzie też dojechać do autostrady.

 

Z badań natężenia ruchu wynika, że przez Czarnowąsy przejeżdża średnio 17 tysięcy samochodów na dobę. Po otwarciu nowej drogi liczba ta ma się zmniejszyć – i to znacznie.

Przypomnijmy, cała obwodnica będzie mieć cztery kilometry długości. Nowa trasa połączy ulice Sobieskiego i Budowlanych w Opolu z drogą wojewódzką nr 453 między Borkami i Czarnowąsami.

Budowa obwodnicy jest już na finiszu. Zgodnie z planem inwestycja powinna się zakończyć pod koniec września. Niewykluczone jednak, że roboty uda się zakończyć nieco przed czasem.

Już teraz inwestycja jest gotowa w 95 procentach. Prace wykończeniowe trwają jeszcze na pięciu mostach i wiaduktach – najdłuższy z nich będzie mieć 180 metrów. Cały czas trwa też budowa ronda przy zjeździe na drogę nr 454 Opole-Namysłów. Cztery pozostałe ronda są już gotowe i wymagają jedyne drobnej kosmetyki.

Do wybudowania pozostały jeszcze nasypy, które będą mieć od trzech do 11 metrów wysokości. Jest to konieczność, ze względu na to, że trasa inwestycji przebiega przez teren zalewowy Odry. Jeszcze przed oddaniem drogi do użytku wzdłuż obwodnicy zostanie nasadzonych ponad 12 tys. drzew i krzewów. Koszt całej inwestycji to 124 mln zł.

(MK) oprac. W.S

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.