Zapowiedzi wydarzeń w Diecezji Opolskiej

Niezależna Gazeta Obywatelska

Marsz dla Życia i Rodziny w Opolu. Biskup Opolski serdecznie zaprasza wiernych całej diecezji do zamanifestowania publicznej wdzięczności za życie, które jest darem Boga, a także do radosnego świadectwa prawdzie o świętości każdej rodziny i każdego życia ludzkiego szacunku. Okazją ku temu są Marsze dla Życia i Rodziny, które w maju, czerwcu i lipcu przejdą ulicami wielu polskich miast. Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie ulicami Opola w niedzielę 4 czerwca. O godzinie 12.00 w Katedrze Opolskiej odbędzie się Msza św., po której nastąpi przejście ulicami miasta na bulwary odrzańskie, gdzie odbędzie się piknik rodzinny. Więcej o marszach  w innych miejscowościach diecezji można przeczytać na stronie www.marsz.org

 1. Pielgrzymka Mniejszości Narodowych na Górę św. Anny. Duszpasterstwo Mniejszości Narodowych i Etnicznych Diecezji Opolskiej serdecznie zaprasza w niedzielę 4 czerwca 2017 r. do udziału w dorocznej Pielgrzymce Mniejszości na Górę Świętej Anny. W programie: 10.00 – Modlitwa w intencji rodzin i młodego pokolenia; 11.00 – Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Czai; 13.00 – Festiwal Zespółów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej przy Domu Pielgrzyma; 14.30 – Nabożeństwo ku czci św. Anny w bazylice. Plakat-zaproszenie zamieszczam w załączniku 1.
 2. Dziecięcy Koncert Uwielbienia. Parafia Ducha Świętego w Opolu-Winowie zaprasza rodziny na Dziecięcy Koncert Uwielbienia – wyjątkowe wydarzenie współtworzone przez sześćdziesięcioosobowy chór dziecięcy zebrany ze środowisk należących do wspólnot katolickich w Opolu i okolicach. Koncert odbędzie się na błoniach kościoła Ducha Świętego w Opolu-Winowie w niedzielę 4 czerwca, o godz. 16.00. Plakat-zaproszenie zamieszczam w załączniku 2.
 3. Wiosenne spotkania Bractwa św. Józefa w rejonach. Kolejne z  rozpoczętej już serii spotkań formacyjnych Bractwa św. Józefa w rejonach odbędą się w następującym porządku: 6 czerwca o godz. 18.00 w Braciszowie dla rejonu Głubczyce; 7 czerwca o godz. 18.00 w parafii NSPJ w Zawadzkiem dla rejonu Zawadzkie; 8 czerwca o godz. 18.00 w kościele św. Jadwigi w Radoszowach dla re-jonu Kędzierzyn; 9 czerwca o godz. 18.00 we Wrzoskach dla rejonu Wrzoski; 10 czerwca o godz. 17.00 w Jemielnicy dla rejonu Jemielnica; 20 czerwca o godz. 18.00 w Prudniku-Lesie dla rejonu Prudnik-Głuchołazy; 21 czerwca o godz. 18.00 w kościele św. Józefa w Raciborzu-Ocicach dla rejonu Racibórz; 23 czerwca o godz. 18.00 w parafii św. Józefa Robotnika w Opolu-Szczepanowicach dla rejonu Opole. W czasie spotkania zaplanowano: Mszę św., konferencję formacyjną, nabożeństwo czerwcowe do NSPJ oraz braterskie spotkanie.
 4. Spotkanie formacyjne dla Parafialnych Rad Duszpasterskich w Głębinowie. W sobotę 10 czerwca o godz. 10.00 w Ośrodku Rybak w Głębinowie odbędzie się ostatnie z serii wiosennych spotkań formacyjnych dla Parafialnych Rad Duszpasterskich dla dekanatów: Biała, Grodków, Niemodlin, Prudnik i Skoroszyce.
 5. Pielgrzymka Chorych i Osób Niepełnosprawnych na Górę św. Anny. W sobotę 10 czerwca odbędzie się doroczna Pielgrzymka Chorych i Osób Niepełnosprawnych na Górę św. Anny. Od g. 9.00 będzie okazja do spowiedzi. Mszę św. sprawowaną o godz. 10.00 przez Księdza Biskupa poprzedzi Różaniec. Od 12.15 zaś zaplanowano: Via Crucis na Rajskim Placu, adorację Najświętszego Sakramentu oraz Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W załączniku 3. zamieszczam plakat-zaproszenie.
 6. Pielgrzymka Chórów Kościelnych na Górę św. Anny. Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej zaprasza do uczestnictwa w Pielgrzymce Chórów Kościelnych na Górę Św. Anny, która odbędzie się w dniach 10-11 czerwca br. Rozpoczęcie w sobotę o godz. 15.00 w Domu Pielgrzyma. Podczas Mszy św. w niedzielę o godz. 11.00 w bazylice zostanie wykonana „Msza Schuberta”. Zapraszamy wszystkich chórzystów do uczestnictwa. Zgłoszenia chórów jak i indywidualnych osób przyjmowane są do czwartku 8 czerwca br. pod adresem [email protected].
 7. Koncert Uwielbienia w Boże Ciało. W wieczór uroczystości Bożego Ciała, 15 czerwca,  na placu przy kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Opolu, po raz siódmy odbędzie się Koncert Uwielbienia. Rozpoczęcie koncertu o godz. 19.30, wcześniej od godz. 19.00 – animacje dla całej rodziny prowadzone przez wodzireja.

  9. Pielgrzymka Entuzjastów Nordic Walking na Górę św. Anny. Wszystkich, którzy pragną połączyć pasję wędrowania z kijkami z modlitwą i przekonać siebie i innych, że „w zdrowym ciele zdrowy duch”, zapraszamy do wzięcia udziału w 8. Diecezjalnej Pielgrzymce Entuzjastów Nordic Walking z Gogolina na Górę Św. Anny, która odbędzie się w sobotę 17 czerwca br. Pielgrzymka – podobnie jak w ubiegłych latach – została zorganizowana przy współpracy Urzędu Miasta Gogolina, Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Gogolińskiej oraz Gminnego Ośrodka Zdrowia w Gogolinie. W programie: wymarsz o godz. 9.00 sprzed kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gogolinie, Msza Święta na Górze Św. Anny ok. godz. 14.00, powrót do Gogolina autokarem lub pieszo. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo lub telefonicznie u p. Piotra Giecewicza: [email protected]; 77 4076833. Plakat-zaproszenie zamieszczam w załączniku 4.

 8. Propozycje rekolekcji wakacyjnych dla Ruchu Światło-Życie. W załączniku 5. zamieszczam terminy rekolekcji wakacyjnych dla członków Ruchu Światło-Życie.
 9. Koncert charytatywny na  rzecz katedry opolskiej. W piątek 30 czerwca o godz. 19.00 nas Placu Katedralnym w Opolu odbędzie się koncert charytatywny na rzecz katedry opolskiej. Wystąpią m.in. zespół Sound’n’Grace, Barbara Kurdej-Szatan i Rafał Szatan oraz Siostra Cristina, zwyciężczyni konkursu The Voice of Italy w 2014 roku. Bilety-cegiełki w cenie 30 zł są do nabycia na portierni Wydziału Teologicznego UO przy ul. Drzymały, w kancelarii Parafii Katedralnej, w Kurii Diecezjalnej oraz w opolskich parafiach. Plakat-zaproszenia zamieszczam w załączniku 6. Zaproszenie w formie pliku filmowego na serwisie YouTube pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=oQh6qQ1KPhg

 10. Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej ogłasza nabór na rok szkolny 2017/2018. Kontynuując ponad 40-letnią tradycję kształcenia muzyków na Opolszczyźnie pragniemy zaprosić dzieci, młodzież i dorosłych do odkrywania piękna ukrytego w dźwiękach muzyki. Bogata oferta kierunków pozwala na kształcenie się w naszym Instytucie od szkoły podstawowej po kierunki podyplomowe. W tym roku oferujemy nowy kierunek adresowany do osób odznaczających się predyspozycjami muzycznymi i zainteresowanych śpiewem piosenki religijnej: Wokalistyka. Kontynuujemy również nabór do Chóru chłopięcego Pueri Cantores Opolienses oraz Chóru Schola Cantorum Opoliensis. Zapraszamy na kierunki: Ogródek Muzyczny (zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym); Organista; Organista – podyplomowe; Prowadzenie Zespołów Śpiewaczych; Kapelmistrz Orkiestry Dętej:  Wokalistyka – specjalizacja: Piosenka Religijna; Kurs Psałterzystów; Kurs Przygotowawczy. Egzaminy wstępne odbędą się w siedzibie Instytutu w Opolu przy ul. Grunwaldzkiej 7; I termin: 1 lipca br. od godz. 9:00; II termin: 2 września br. od godz. 9:00. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje na stronie www.dimk.diecezja.opole.pl

  BP DO

Komentarze są zamknięte