Ze świata: Putin i jego miliardy

Niezależna Gazeta Obywatelska18

Putin i MiedviwdievDokumenty wskazują, między innymi, na Władimira Putina jako głównego posiadacza aktywów w rajach podatkowych, wycenianych na 2 miliardy dolarów. Wśród innych polityków są: Nawaz Sharif, premier Pakistanu, były premier Iraku Ayad Allawi, Petro Poroszenko, prezydent Ukrainy, Alla Mubarak, syn byłego dyktatora Egiptu i premier Islandii. Są tam też bliscy co najmniej ośmiu byłych i obecnych członków biura politycznego chińskiej partii komunistycznej.

Dokumenty, które wyciekły z międzynarodowej firmy prawniczej Mossack Fonseca, pokazują ogromną skalę wykorzystywania przez elity finansowe i polityczne świata rajów podatkowych do unikania podatków i ukrywania majątków. Dochodzenie przeprowadziły redakcje różnych mediów w ramach Międzynarodowego Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych. Dokumenty otrzymał Sueddeutsche Zeitung, który przy ich analizie współpracował z dziennikarzami z całego świata. Wśród klientów Mossack Fonseca jest 143 polityków i ich bliskich, w tym dwunastu byłych i obecnych szefów państw i rządów.

Mossack Fonseca to międzynarodowa firma prawnicza z siedzibą w Panamie i oddziałami na całym świecie. Zajmuje się pośrednictwem w tworzeniu i zarządzaniu firmami ulokowanymi w rajach podatkowych.
Działa między innymi na Cyprze czy w Szwajcarii, w sumie mając w portfelu 300 tysięcy firm. Jest czwartą największą firmą oferującą takie usługi. W jednym z dokumentów, partner firmy wprost przyznaje: „95 procent naszych działań służy unikaniu podatków”. Według Sueddeutsche Zeitung, z firmy wyciekło 11,5 mln dokumentów, 2,6 terabajtów danych. Gazeta nazywa przeciek „największym w historii”

za Suddeutsche Zeitung
(witalis)

 1. Eleonora
  | ID: 5fc3321d | #1

  „Według Sueddeutsche Zeitung, z firmy wyciekło 11,5 mln dokumentów, 2,6 terabajtów danych. Gazeta nazywa przeciek „największym w historii”

  za Suddeutsche Zeitung”

  hehhh… ciekawe, że nie wyciekło nic odnośnie banksterów i powiązanych z nimi polityków, np klanu Bushów i ich powiązań, Clintonów, Sorosów, firm trujących nas na wielką skalę jak Monsanto itp…itd…
  Bajki panie redaktorze, powagi troszkę życzę!

 2. Anonim
  | ID: dd387e9f | #2

  Jak zwykle – agentka ruskiej wojskowki Eleonora staje w obronie interesow rosyjskich, Rosji w ogole, a Putina w szczegolnosci. Byloby dziwne, gdyby sie nie odezwala z czyms w rodzaju – „a u was murzynow bija”. Gdy tylko mowa o Rosji i jej KGB-owskim przywodcy Eleonora jest obecna. Obowiazek, czy emocjonalny zwiazek? Moze jedno i drugie? W koncu tradycja wspierania „ludowej ojczyzny”, a w szczegolnosci Ludowego Wojska Polskiego i jego 10 Dywizji Sudeckiej im. Armii Czerwonej zobowiazuje!

 3. Eleonora
  | ID: 8a21de9c | #3

  Dlaczego stosunki z Rosją odbierają Polakom rozum

  Swego czasu Władimir Putin wypowiedział słynne zdanie zawierające stwierdzenie, iż każdy, kto chciałby powrotu Związku Radzieckiego, nie ma rozumu. Jednakowoż w Rosji osoby pozbawione rozumu nie partycypują we władzy. Jest to istotna różnica między naszym północnym sąsiadem a Polską. Niekiedy można odnieść wrażenie, że w Polsce nieracjonalne podejście do Rosji jest nie tylko najwyższej próby kwalifikacją merytoryczną, ale i kwalifikacją moralną, a nawet synonimem patriotyzmu.

  Tego typu tezę uzasadnia zjawisko, które możemy zaobserwować zarówno w polskim życiu politycznym jak i w mediach. Stosunki z Rosją są przedstawiane w sposób niemalże manichejski. Albo Targowica, albo nowy hołd ruski i zajęcie Moskwy. Albo zaprzaństwo, albo walka z Moskalami na śmierć i życie. Polska i Rosja po prostu nie mogą istnieć jednocześnie. Są jak główni bohaterowie głośnego „Nieśmiertelnego” z Christopherem Lambertem – jeden musi w końcu zlikwidować drugiego, jeśli nie teraz, to w bliższej lub dalszej przyszłości.

  http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/dlaczego-stosunki-z-rosja-odbieraja-polakom-rozum

  Wklejam ten artykuł tylko z grzeczności.
  Grzeczność moja zakłada, że Anonim jest posiadaczem rozumu, choć pewności w tym wypadku
  – nie mam!

  ale artykuł ciekawy i napisany przez kolejnego ” agenta Putina” z wojskówki rzecz jasna:)

 4. Anonim
  | ID: dd387e9f | #4

  Nie wdajac sie w polemike z mocno naciaganymi tezami artykulu Marcina Skalskiego przytocze tylko jeden komentarz:

  Odnośnie artykułu Pana Skalskiego to miejscami ciekawy, ale niestety dopuszcza się wielu całkowicie błędnych uproszczeń, np: „Uczciwie trzeba jednak dodać, że na to, jaki ustrój zaprowadzali w Polsce, maszerując tędy na Berlin, większego wpływu czerwonoarmiści nie mieli” – otóż właśnie miała wpływ i to decydujący, bo bez zalania Polski masą czerwonoarmistów nie wprowadzono by w Polsce komunistycznego zniewolenia narodu. W 1944 Stalin powiedział PPR-owcom: „gdyby nie my, to by was reakcja przykryła czapkami”. Mówił właśnie o okupującej Polskę Armii Czerwonej. Niemcy już padały pod ciosami aliantów na zachodzie – mrzonki o całkowitej eksterminacji Słowian przez niemców stały się nierealne, realna stała się eksterminacja Polskiego Narodu przez sowietów.

  Tak, jak falszywe sa w nim przeslanki historyczne, tak falszywe sa oceny polityki zagranicznej obecnej Rosj. Powolywaanie sie zas na slowa Putina, ze nie mq powrotu do formuly ZSRR jest funta klakow warte. Obecna Rosja nie jest ani bardziej „demokratyczna” ani mniej niebezpieczna niz czerwona.

 5. Anonim
  | ID: dd387e9f | #5

  Co wiecej, samo rosyjskie MSZ nie kryje, ze jest w stanie wojny informacyjnej (na razie tylko informacyjnej) z Polska, w ktorej po stronie Rosji wystepuje Eleonora. Trzeba wielkiej naiwnposci, by wierzyc w odgrzewane n-deckie kotlety o partnerskich stosunkach z Rosja, ktora nie prowadzi imperialnej polityki jesli sie jej nie drazni. Przykladem mozliwych stosunkow „partnerkich” jest Bialorus, ktora autor wymienia, jakby byla panstwem od Rosji niezaleznym i prowadzacym samodzielna polityke.
  Dobrze by bylo, gdyby Eleonora i inni agenci ruskiej propagandy przestali ludziom w glowach mieszac i przeszkadzac w obronnym przygotowaniu panstwa.

 6. Eleonora
  | ID: 97d1d612 | #6

  @Anonim

  Ta…ta…ta…
  Pan Anonim jak na styropianowego agenta 007 zapomniał dodać
  – kto dał przyzwolenie na to ” przykrycie czapkami PPSowców”?
  ( oprócz Stalina rzecz jasna)

  Proszę wymienić państwa na które w ostatnim dziesięcioleciu napadła niebezpieczna Rosja
  Bo pańscy umiłowani demokraci zdążyli zniszczyć całą północną Afrykę, Jugosławię czy Afganistan
  Zapomniał pan czy prowadzi wojnę informacyjną ze społeczeństwem?
  Darmo czy płacą dobrze??

  I jeszcze do czego mamy się przygotowywać , skoro pisze pan o „obronnym przygotowaniu panstwa”?
  Przecież już zaprosiliście kilkadziesiąt tysięcy żołnierzy amerykańskich, na nasze utrzymanie, bazy będą wyjęte spod polskiej jurysdykcji, pan wie o tym?!
  Kończąc zadam pytanie
  – skoro ruskie wojsko stacjonujące w Polsce, nazywacie okupacyjnym
  – to jak nazywać będziecie wojsko amerykańskie, hę?

 7. Eleonora
  | ID: 97d1d612 | #7

  @Eleonora

  Kończę z panem dyskusję gdyż jest pan przedstawicielem twardogłowych wyrobników, którzy za mało warte odznaczenia
  (Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi (2007).
  Oddali bezbronną Polskę w łapy międzynarodowych lichwiarzy!
  Początkowo zdumiałam się czytając wiadomości o tym jak w latach 80/90 wydaliście znaczki pocztowe drugiego obiegu z facjatą mordercy z OUN-UPA, Stećki…..
  proszę:

  http://www.podziemna.republika.pl/kpn/stecko.jpg

  Ale wydarzenia ostatnich lat potwierdziły moje przypuszczenia, że jesteście zdolni podpalić Polskę, lizać po dupie majdanowych banderowszczyków, byleby dokuczyć Moskwie
  Kosztem społeczeństwa, pamięci i czci pomordowanych przez UPA
  Jesteście w stanie zaprosić podżegaczy wojennych, narazić Polaków na utratę suwerenności, by zza ich pleców szczekać o wolności….
  Niczemu już się nie dziwię po waszych ostatnich wyskokach kiedy na wieść o tym, że do Polski z koncertem przyjeżdża Chór Aleksandra Pustawolowa, naprędce skleciliście transpareciny pt ” Precz z Ruskimi!”
  Choć Chór Pustawolowa jest chórem waszej bratniej ARMII UKRAIŃSKIEJ:)
  Jedyne co łączy ich z ruskimi to podobieństwo nazwy
  Chór Armii Rosyjskiej nazywa się Chór Aleksandrowa.
  Od nazwiska jego twórcy:))
  Mundrość patryjotów zatyka:)

  Pozdrawiam kombatanta.

 8. Anonim
  | ID: dd387e9f | #8

  Alexander Pustovalov prowadził chór Armii Czerwonej przez 25 lat. Po rozpadzie ZSRR, chcąc kontynuować stworzoną przez siebie artystyczną drogę chóru Armii Czerwonej, zaangażował najlepsze głosy z wielu miast byłego ZSRR, między innymi z Moskwy, Sankt Petersburga, Kijowa, Charkowa i Odessy, powołał do życia chór sygnowany własnym nazwiskiem.

  To tyle na temat zaledwie jednego klamstwa Eleonory. Ile jeszcze mozna sluchac tej ruskiej tuby propagandowej?

 9. Eleonora
  | ID: dbee80ae | #9

  Ja wiem, że dla Anonima najpiekniej w uszach brzmią nutki Skrzypka na dachu.
  Cóż….. taki urok i zachwyt nad pięknem muzyki pasterskiej:)
  Orientalnej.

  https://www.youtube.com/watch?v=eWuMx5m3-OI

 10. Anonim
  | ID: dd387e9f | #10

  No coz, agentka ruskiej wojskowki, szerzaca propagande prorosyjska probuje tanim chwytem wykpic sie z klamstwa, ktore widac, jak na dloni.

 11. Eleonora
  | ID: dbee80ae | #11

  Polecam artykuł na zszargane nerwy opozycjonisty zacnego.
  Z portalu o nazwie Klub Inteligencji Polskiej, nie mylić czasami z inteligętami styropianowymi czy Gazeto Polskimi:)

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/04/rosja-i-putin-czyli-nieistniejace-zagrozenie/

  Szalom!

 12. Anonim
  | ID: dd387e9f | #12

  Jak Eleonora sie nazwie inteligentka, to nalezy ja zapisac do Radzieckiej Akademii Nauk ma sie rozumiec. Szkoda slow – kolejna dawka prorosujskiej propagandy, ale dlaczego pod szyldem inteligentow???? Wszystkie metody sa dobre, jesli choc troche skuteczne. Praszczaj Eleonora; ty znajesz czto ja skazal.

 13. Eleonora
  | ID: b796ac53 | #13

  @Anonim

  Ciekawe ile panu płacą za tę głupią pisaninę?!
  Toż na km cuchnie pan parszywą propagandą:(
  Skończyły się nagrody za rozpiepszenie Polski to wyjechał pan pod opiekuńcze skrzydła tzw zachodu i stamtąd uprawia pan propagandę.
  Co pan zrobi kiedy umiłowany Soros wyciągnie kopytka?
  Pod czyje skrzydła pan pójdzie?

  Posłucha pan przygodnego człowieka, a przekona się pan ile lat świetlnych dzieli was
  – jego roztropność i wiedzę
  – z pańską nieumiarkowaną głupotą i chamstwem

  https://www.youtube.com/watch?v=X55hge9xIio&feature=youtu.be

 14. Anonim
  | ID: dd387e9f | #14

  Eleonora uparcie probuje zaszczepic Polakom antyamerykanizm i prosowietyzm. Ta taktyka byla daremnie realizowana w czasach PRL. Tak jej zostalo jako agentce ruskiej wojskowki. Ten „inteligient” z „szyszka w dupie” (jego wypowiedz) w rogatywce, ktory przeczytal wszystkie doktryny ma tyle rozumu, co ta rogatywka miescii mowi, ze nie bedzie przeklinal mowiac „pojebana”. Kilka milionow Polalow nie bedacych na niczyim, tylko wlasnym utrzymaniu zmuszonych zostalo do opuszczenia kraju dzieki takim, jak Eleonora, ktorzy nie pozostaja bynajmniej na zoldzie Sorosa, tylko za dziesieciolecia wysluguwania sie Rosji i gnebienia rodakow pozostawali na sowieckim zoldzie a dzis na utrzymaniu panstwa polskiego.
  Nawiasem – jesli ten przeklinajacy swir i rusofil w rogatywce ma byc wzorem myslacego Polaka, – uchowaj nas Boze!

 15. Eleonora
  | ID: 9a57a431 | #15

  Widzi pan…
  Myli pan podstawowe wierzchnie okrycie głowy.
  Furażerkę z rogatywką.
  A tacy patryjoci powinni znać się rzeczy.
  Jaki mundur pan wdzieje w ramach rekonstrukcji patryjotycznych
  – Tu była Polska!?

  Ile milionów Polaków wyjechało dzięki wam, KORowcom niezłomnym?
  3, 4 miliony?
  Kiedy wrócą?
  Bo za panem nikt nie tęskni, bynajmniej.

  Co do przekleństw. Nie popieram
  Ale pan Anonim również nie szczędzi języka, słyszałam więc wiem.
  Choć w przeciwieństwie pan w furażerce oprócz soczystej wymowy ma coś ciekawego do powiedzenia.
  Pan : nie.

 16. Anonim
  | ID: dd387e9f | #16

  Eleonora chcialabywszystkich wpakowac do KOR-u i najlepiej, jak uczyl ja Moczar nazwac syjonistami. Ci, ktorzy wyjechali z Polski, to zwykli ludzie, nie zadni korowcy czy inni opozycjonisci. Oczywiscie, ze Eleonora i jej podobni nie tesknia za powrotem tych ludzi, ktorzy doskonale wiedza, co zmusilo ich do emigracji – takie czerwone pijawki korzystajace z ich podatkow ipasozytujace na spoleczenstwie.

 17. Anonim
  | ID: dd387e9f | #17

  Ewentulalnie ordynus w furazezrce, ktory pewnie tez od moczarowcow, pobiera granty i dotacje na swoja pozornie patriotyczna dzialalnosc, wsperajac swoimi wulgarnymi wypowiedziami oboz prorosyjski w Polsce. Czy tych kolka milionow Polakow, ktorzy wyemigrowali milaloby byc zadowolonych, ze setki tysiecy spadkobiercow komunizmu i milosnikow Rosji pobiera tluste emerytury od panstwa podczas, gdy przecietny Polak musi harowac za tysiac kilkaset zlotych, bynajmniej bez zadnych perspektyw na sowite emerytury, ktore pobieraja dawni ubecy i byli oficerowie LWP???

 18. Marcin
  | ID: 28a9d2a8 | #18

  A krewni komunistycznego prokuratora Swiątkowskiego tez są na liście płac? A mąż Tw i chcący kochać z całych sił ZSRR milosnik Che też?

Komentarze są zamknięte