Sondaż: Minimalnie spadło PiS, PO stoi w miejscu

Redaktor Obywatelski4

Jarosław Kaczyński2 fot. Jan LorekGdyby wybory odbyły się w lutym do parlamentu weszłyby: PiS (29 proc. poparcia), PO (26 proc.), SLD (10 proc.) i Twój Ruch z 8-procentowym poparciem. Poza parlamentem znalazłoby się m.in. PSL, na które głos chciało oddać zaledwie 3 proc. badanych – wynika z sondażu TNS Polska dla „Wiadomości” TVP1.

W ciągu ostatniego miesiąca o 1 punkt procentowy spadły notowania sondażowego lidera – Prawa i Sprawiedliwości. Partię Jarosława Kaczyńskiego popiera 29 proc. badanych (w styczniu – 30 proc.)

Takie samo poparcie jak w styczniu, deklarowali w lutym zwolennicy Platformy Obywatelskiej. Na ugrupowanie Donalda Tuska głos chce oddać 26 proc. respondentów.

Sojusz Lewicy Demokratycznej zniżkował i zdobył w tym miesiącu o 2 punkty procentowe mniej, niż w ubiegłym. Na partię Leszka Millera zagłosowałoby 10 proc. ankietowanych (w styczniu – 12 proc.)

Największy wzrost poparcia w porównaniu ze styczniem 2014 r. zanotował Twój Ruch. Na tę formację chce głosować 8 proc. respondentów. Na partię Janusza Palikota chciało oddać głos 3 punkty procentowe więcej badanych, niż przed miesiącem (w styczniu poparcie wynosiło 5 proc.).

Pozostałe partie, w tym PSL (3 proc. poparcia, ze spadkiem w porównaniu z ubiegłym miesiącem o 1 punkt procentowy) nie weszłyby do parlamentu. Progu wyborczego nie przekraczają: Kongres Nowej Prawicy Janusza Korwin- Mikkego (4 proc.), Polska Razem Jarosława Gowina (3 proc.), Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry (3 proc.). Inne partie wskazał 1 proc. respondentów. 13 procent badanych nie wiedziało na jaką partię chce głosować.

Sondaż został przeprowadzony za pomocą wywiadu telefonicznego (CATI)na reprezentatywnej próbie dorosłych Polaków w dniach 6-9.02.2014 r.

TVP Info, gop

[fot: Jan Lorek]

 1. JT
  | ID: d2a65fd6 | #1

  Kraśko sam pisze wyniki wyborów – TNS dla Dziennika TV Kraśki zawsze ma gorsze wyniki dla PiSu niż inne sondaże. Kraśko dzielnie realizuje dzieło dziadka i ojca – obydwaj z całkowitą obrazą i z całkowitym brakiem szacunku – ŚCIERWA KOMUNISTYCZNE !

 2. Eleonora
  | ID: 66fc75e2 | #2

  Środowisko Niezależnej niechcący przycisnęło pana Prezesa.
  Wystosowali odezwę, w której domagają się usunięcia jednego z przybocznych.
  Zobaczymy
  – ile dobrej woli jest w prezesie:)

  Wyrzucić z Prawa i Sprawiedliwości Poczachowskiego!
  2014-02-10 10:14

  Dziennikarze śledczy do roboty. Ktoś niszczący taką osobę jak pani Jadwiga Chmielowska, która w czasie swojego prawie 40-letniego knucia mocno za skórę zalazła UBekistanowi (i produktowi UBekistanu, RAŚowi) i pomieszała szyki, musi być UBekistanu śpiochem lub kukłą!
  Panie Prezesie, tu nie ma żadnych wątpliwości, wykopać gnoja wraz z otoczeniem (w pojedynkę nic by nie zwojował) nim zdążą pozacierać ślady.

  Trzeba przyjrzeć się historii regionu pod tym kątem. Ta piąta kolumna w strukturach PiS na Śląsku okopując się musiała wyeliminować innych porządnych ludzi, którzy nie mieli szczęścia być tak znanymi jak p. Jadwiga. Trzeba zbadać ponownie okoliczności różnych zawirowań w rejonie. Pierwszym krokiem powinno być oddanie w ręce p. Jadwigi kierowania regionem na czas wewnętrznego śledztwa.

 3. grzech
  | ID: 24e44596 | #3

  PiS jak i reszta tych niby partii a zwłaszcza PO to układ okrągłego stołu. Tylko ślepi tego nie widzą. Dlaczego w tych pseudo sondażach ankietach tylko te partie istnieją? Żeby obojętnie na którą zagłosować a dalej władza jest w ich rękach. A ludziom żeby się wydawało, że inne partie nie mają szans więc żeby choćby nawet wybrali mniejsze zło. I tak trwa farsa…….taka demokracja trwa już od 1947 r.

 4. Prawy
  | ID: d2a65fd6 | #4

  @grzech

  Z szacunku dla pracowników – DOBRZE że JKM nie ma w sejmie.

  AMEN

Komentarze są zamknięte