Zapowiedzi byłej posłanki Sawickiej, materializują się

Redaktor Obywatelski7

Zbigniew Kuźmiuk / Kuźmiuk.com.pl1. We wczorajszym wydaniu dziennika „Fakt”, ukazała się informacja o tym, że dwójka radnych Platformy współwłaścicieli spółki Mysłowickie Konsorcjum Medyczne, nabyła za symboliczną kwotę 135 tysięcy złotych 100% udziałów w mysłowickim miejskim szpitalu, który na rok 2014 ma podpisany kontrakt z NFZ na 7 milionów złotych i dodatkowo ma dużą szansę na dotację z tzw. funduszu norweskiego.

Tak się złożyło, że wspomniana dwójka, to radna i jednocześnie przewodnicząca komisji zdrowia w radzie miejskiej w Mysłowicach, a radny z kolei jest członkiem rady miasta w sąsiednich Gliwicach.

Jeszcze do niedawna 100% udziałów tego szpitala było warte 4,5 miliona złotych (każdy udział o wartości 500 zł) ale decyzją rady miasta, wartość udziałów obniżono ponad 30-krotnie do 15 zł i w związku z tym znacznie obniżyła się także wartość szpitalnej spółki.

Wprawdzie spółka ma zobowiązania w wysokości 2,8 mln zł ale duża część z nich to długi wobec miasta więc pewnie nowi jej właściciele, skorzystają za jakiś czas znowu z przychylności mysłowickich radnych.

Wspomniane Mysłowickie Konsorcjum Medyczne jest już zresztą właścicielem innych palcówek ochrony zdrowia w tym wcześniej prywatyzowanej przychodni kolejowej w Katowicach.

2. To co się od paru lat dzieje w służbie zdrowia jest precyzyjną realizacją zapowiedzi byłej posłanki Platformy Beaty Sawickiej, która już w 2007 roku mówiła „okręceniu lodów” i „robieniu biznesu” na majątku ochrony zdrowia.

Przypomnijmy tylko, że w maju 2012 roku, wyrokiem Sądu Okręgowego w Warszawie, Beata Sawicka wprawdzie nieprawomocnie ale jednak została skazana na 3 lata bezwzględnego pozbawienia wolności, 40 tys. zł grzywny i pozbawienie praw publicznych na 4 lata.

Wyrok w tej sprawie zapadł podczas procesu trwającego od października 2009, a więc po blisko 3 latach.

Zeznania wielu świadków, liczne nagrania dokonane przez CBA, a także odrzucenie przez sąd różnych kruczków prawnych używanych przez obrońców oskarżonej spowodowało, że linia obrony przyjęta przez Sawicką sugerująca prowokację CBA, została przez sąd obalona.

Jednak niespodziewanie w II instancji Sąd Apelacyjny w Warszawie w kwietniu 2013 roku, uznał jej czyny wprawdzie za naganne ale jednocześnie uwolnił od odpowiedzialności karnej.

Zbigniew Kuźmiuk
Poseł PiS
 1. ely
  | ID: 30c202ab | #1

  Ciekawe jest tylko, czy Niemcy pozwolili by sobie na pozbycie sie narodowych firm-marek jak Deutsche Post, Deutsche Bahn tak jak to ma miejsce w Polsce, podejrzewam, że było by to niedopuszczalne. Firmy stworzone w okresie dwudziestolecia miedzywojennego (1918-1939), po odzyskaniu po 123 latach niepodległosci za rządów liberalno-lewicowych w tym : od 7 lat PO (21,50 roku rządów po 1989 r. ) są prowadzone w kierunku upadłosci. Usługi pocztowe -obsługa dla urzedów państwowych , sądów są przekazywane w prywatne ręce, dodatkowo nie płacące podatków w Polsce, mające siedzibe na Cyprze. W obawie przed utratą rzadów w następnych wyborach nastepuje szybkie uwłaszczanie na wszystkim co jescze ma jakąś wartość , np. szpitale, wiadomo ludzie będą chorować. Podobne zachowania dotyczą PLL LOT czy Lasów Państwowych- dobra narodowego wszystkich Polaków a nie tylko PO i ich lobbystów.
  Bilionwe zadłuzenie Polski, wyciąganie na siłę pieniędzy z tego co jeszcze przedstawia jakąś wartość. A co potem będzie z panstwem polskim, co będzie dalej z narodem, który w większości staje się pariasem Europy?

 2. Irena
  | ID: b8de7830 | #2

  W Rewalu podzielono dług gminy / pobrane kredyty w banku/ na mieszkanców i w ten sposób komornik miał prawo „odwiedzac „poszczególne rodziny i sciagac rzekomy dług danej rodziny.
  Pomyslmy, zatem, w sytuacji gdy kazda prawie gmina ma kredyty pobrane a w ostatnim czasie zwraca niewykorzystane dotacje unijne na szczebel wojewodzki,jak sie ta niegospodarność zakończy w skali całego kraju.Sa to środki,,które miały potrzeby danej gminy zaspokoić,tymczasem z lenistwa urzędnikow samorzadowych zostaja zwracane na wielką skale. Niniejszym uzupełniam komentarz @ p.ely,z którym sie zgadzam.

 3. Anonim
  | ID: f0343aca | #3

  Alitalia, Iberia, SAS, Malev, Pan Am, Sabena

  Dalej mam wymieniać linie lotnicze, co plajtę strzeliły? Ale to LOT rozkradziony i wina Tuska.

  Leczcie się na nogi bo na głowę za późno.

 4. Anonim
  | ID: f0343aca | #4

  W Rewalu komornik wysłał wezwania o zajęciu wierzytelności na rzecz gminy. Po prostu jeśli ktoś ma zapłacić gminie np. za dzierżawę budynku to ma zapłacić bezpośrednio na rzecz komornika. Dług ma gmina ma osobowość prawną i zdolność zaciągania zobowiązań. Dług gminy to nie dług jej mieszkańców.

  KŁAMIESZ IRENA KŁAMIESZ, KŁAMIESZ.

 5. Irena
  | ID: b8de7830 | #5

  @ pan Anonim..Witaj. ja nie kłamie.Dane wziełam z mediów .Skoro media kłamia,wprowadzaja w bład,to cóz w takim kraju zyjemy .,. Piszesz,ze dług ma gmina.A Ty do gminy nie nalezysz? Tu sie mylisz Wkrótce banki nas zlicytuja..Jezeli prawda jest,co piszesz,to znaczy,ze dłuznicy nie byli prawidłowo informowani przez władze gminy albo komornika,gdzie maja wpłacic pieniadze , czyli do komornika a nie na konto gminy. Tutaj widac,ze mieszkańcy nie wiedza,chociaz trzeba wziac pod uwage,ze moze celowo nie wiedza.Trudno gdybać. Przepraszam,jezeli kogos uraziłam,ale to było moja troska o uczciwych,płacacych podatki.rodaków.,a jakze spaczone,informacje media przekazuja społeczenstwu. Nawiazujac do artykułu, co do sprzedazy szpitala w Mysłowicach o znacznej wartosci ,ale za 1/4 wartosci, zastanawiam sie czy w tym szpitalu były darmowe urzadzenia ze zbiorek orkiestry pana Owsiaka,które weszły w skład majatku sprzedanego za niska cene szpitala. Ja nigdy nie klamie panie Anonimie.Dobrej niedzieli.

 6. z Niemodlina
  | ID: 628c3c15 | #6
 7. Irena
  | ID: 33751c3d | #7

  @ z Niemodlina.Dzieki za link. Kiepska perspektywa.pozdrawiam

Komentarze są zamknięte