Abp Nossol: „Mówi się, że to był przypadek – tak. Ale przypadki są logiką Boga

Redaktor Obywatelski

Abp_NossolJan Paweł II swoje życie oddawał dla innych. Jego życie, zamach i cierpienie doprowadziły, że stał się dla nas bardziej ludzki i bliski – mówi w rozmowie z Łukaszem Żygadło abp Alfons Nossol. Opolski biskup senior dodaje, że tylko Duch Święty mógł sprawić, że następcą papieża polaka, został papież z Niemiec. 

wPolityce.pl: Kanonizacja Jana Pawła II jest najszybszą „drogą do świętości” w historii współczesnego świata. Czy możemy uznać to za namacalny dowód „świętości za życia” polskiego papieża?

Abp Alfons Nossol: To idealny przykład zawołania ludu Bożego: Santo Subito – które właśnie teraz zostało zrealizowane. Oczywiście wszystkie wymogi formalne musiały być oficjalne zachowane, jednak mimo to można było przystąpić do oficjalnego ogłoszenia terminu kanonizacji Jana Pawła II. Powinniśmy się z tego cieszyć, ponieważ będzie to 27 kwietnia – w niedzielę Miłosierdzia Bożego – święto ustanowione właśnie przez polskiego papieża. Ale powinniśmy się również bardzo cieszyć, że kanonizacja odbędzie się z drugim papieżem – Janem XXIII. To ten papież zwołał Sobór Watykański II i odtąd nasze czasy w Kościele i w jego życiu określane są „Kościołem po Soborze Watykańskim II”.

Kardynał Karol Wojtyła był bardzo aktywnym uczestnikiem tamtych wydarzeń.

I miał wielki wkład w ogólne dzieło posoborowe – zwłaszcza w Konstytucję duszpasterską o Kościele „Gaudium Et Spes”…

Cały wywiad do przeczytania na portalu wPolityce.pl

gop

Komentarze są zamknięte