Kuźmiuk: Jestem przekonany, że we wszystkich decyzjach Rosjanie maczali swoje palce

Redaktor Obywatelski1

okladka WG„Jeżeli firma Exxon Mobile robi wielkie interesy na rosyjskich polach naftowych, konwencjonalnych, i dostaje od Rosjan bardzo korzystną umowę finansową z małym warunkiem, że musi wycofać się z inwestycji w Polsce, to oczywiście ta firma nie ogłasza tego wszem i wobec, ale to robi”mówi poseł PiS w rozmowie z Łukaszem Żygadło. 

Poseł w rozmowie dotyczącej gazu łupkowego mówi o interesie Rosjan:

Im bardziej będziemy przerzucali się odpowiedzialnością, im dłużej nie stworzymy odpowiedniego projektu, tym więcej czasu będzie miał Gazprom, aby działać przeciwko Polsce.

Dlaczego Gazprom miałby to robić?

Polska posiadając bogate złoża gazu łupkowego nie tylko uniezależni się od Rosji gospodarczo, ale również politycznie. Nasz kraj jest dla Rosjan kluczowy w tym temacie, dlatego używają wszystkich możliwych instrumentów, aby utrudnić nam pracę.  

Całą rozmowę Łukasza Żygadło z posłem Zbigniewem Kuźmiukiem można przeczytać w najnowszym numerze ogólnopolskiego tygodnika Warszawska Gazeta. 

Polecamy!

okladka WG

  1. Irena
    | ID: 7a4d6d69 | #1

    Już w latach 60-tych uczono w szkołach na lekcji geografii o bogactwach naturalnych zalegających pod polską ziemią. Nauczyciele dysponowali mapami,których teraz się nie prezentuje na lekcjach geografii ani tez innych lekcjach. A dlaczego?
    To,że sąsiedzi są dla nas od wiek wieków zaborczy, to winno wzmocnić naszą czujność i nie dać się okradać.Ale wpierw,nasi politycy muszą zmienić nastawienie do swojego kraju,do naszej Ojczyzny. A jeżeli podpisali z Unią, jakieś tajne dokumenty,co nie jest bez znaczenia, oraz jeżeli łapówki pobrali czego nie wykluczam, to bardzo trudno prowadzić jakiekolwiek negocjacje, co obserwujemy,bo nic innego nam już nie pozostało.

Komentarze są zamknięte