Minął dzień na sygnale: 7 lipca, sobota

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Opolskie: burzowy weekend

Do północy w piątek (6 lipca) przyjęto 29 zgłoszeń związanych z usuwaniem wiatrołomów – powalonych drzew na drogach i obiektach; najwięcej zdarzeń usuwano w powiecie strzeleckim i kędzierzyńsko – kozielskim; szkody materialne ogółem oszacowano na około 30 tys. zł to m.in. uszkodzone trzy samochody w Kędzierzynie – Koźlu, dach budynku mieszkalnego w Pawłowiczkach pow. kędzierzyńsko – kozielski i w Nieradowicach pow. nyski; w Strzelcach Op. przewrócone drzewo uszkodziło garaż; nie odnotowano osób rannych.

W godzinach wieczornych 7 lipca w sobotę na terenie naszego województwa zanotowaliśmy silną aktywność atmosferyczną. Nad trzema powiatami tj. namysłowskim, kluczborskim i oleskim przeszły silne burze powodując uszkodzenia drzewostanów, budynków i sieci elektrycznej. Najpoważniejsza sytuacja była w powiecie namysłowskim gdzie usuwanie powalonych drzew i przywrócenie drożności dróg potrwa jeszcze wiele godzin.

Oprac. TG

  1. | ID: 983fb295 | #1

    Niebezpieczny czas nastał.Aura figle płata, my jesteśmy bezsilni.Dobrze mieć w domu poświęconą Palmę, świecę gromniczną. Chronią!

Komentarze są zamknięte