IV Ogólnopolska Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Już po raz czwarty pod cudownym obrazem Najświętszej Marii Panny na Jasnej Górze spotkali się na swojej pielgrzymce kibice. Przed obliczem Królowej Polski dziękowali za miniony rok i modlili się o potrzebne łaski na progu 2012 r.

Pielgrzymkę rozpoczęła i była jej kulminacyjnym punktem Msza Święta odprawiona w Kaplicy Cudownego Obrazu pod przewodnictwem ks. inspektora Marka Chmielewskiego, SDB oraz ks. Jarosława Wąsowicza, SDB. Na zakończenie Mszy Świętej poświęcone zostały uniesione w górę barwy klubowe i narodowe.  Po Mszy Św. w Sali ks. Kordeckiego odbyło się m.in. spotkanie z dr. hab. Sławomirem Cenckiewiczem – na co dzień kibicem Lechii Gdańsk, który prezentował swoją nową książkę „Długie ramię Moskwy”.

W trakcie pielgrzymki rozprowadzane były szaliki „Wilno-Lwów”, jako cegiełki wsparcia dla Pogoni Lwów i polskich Kombatantów pozostałych na Kresach.

Inicjatorem pielgrzymowania kibiców na Jasną Górę był nieżyjący już kibic Lechii Gdańsk śp. Tadeusz Duffek, zasłużony w walce o Wolną Polskę.

Z roku na rok coraz większa liczba ludzi w klubowych szalikach przybywa zimą na Jasną Górę, gdzie bije serce Narodu, nie tylko na chwilę modlitwy, ale również po to by poczuć wspólnotę ruchu kibicowskiego. W minionym roku, na przekór wielu, jeszcze bardziej wzmocniły się budujące tą wspólnotę więzy. Kolejne szykany, zakazy, stosowany wobec kibiców język pogardy, oskarżenia o wszystko co najgorsze, kreowanie na wroga publicznego numer jeden, nie złamały środowiska kibiców. Co więcej, mam nadzieję, że stadiony już na stałe, staną się w Polsce nie tylko arenami rozgrywek sportowych ale również strefą wyrażania naszego patriotyzmu i wolnego słowa.

W tegorocznej pielgrzymce uczestniczyli ramię w ramię kibice wielu klubów, m. in. Lechii Gdańsk, Legii Warszawa, Śląska Wrocław, Górnika Zabrze, Wisły Kraków, Ruchu Chorzów, Górnika Wałbrzych, Piasta Gliwice, Widzewa Łódź, Zagłębia Sosnowiec, RKS-u Radomsko, Hutnika Kraków, Lecha Poznań, Miedzi Legnica, Chrobrego Głogów i wielu innych. O sprawy organizacyjne dla przybyłych zadbali kibice Rakowa Częstochowa. Na pielgrzymce obecna była również skromna reprezentacja kibiców Małejpanwi Ozimek.

Autor: Tomasz Strzałkowski

  1. | ID: 19dee9ad | #1

    Bo kibice to patrioci. Szczególnie mnie cieszy, że byli kibice Ruchu Chorzów.

  2. svatopluk
    | ID: de90e259 | #2

    Mam nadzieję że pomodlili się również o pokój i szacunek dla bliźniego, który kibicuje innemu klubowi.

Komentarze są zamknięte