Aż siedmioro uczniów z Kędzierzyna-Koźla zakwalifikowało się do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. W tym roku w konkursie wystartowała rekordowa liczba 7806 uczestników. Na zwycięzców czekają indeksy na studia, wartościowe nagrody rzeczowe, płatne staże i zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego.O IX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej już teraz można powiedzieć, że jest wyjątkowa. W logistycznych zmaganiach wystartowała rekordowa liczba 7806 uczestników z 316 szkół. To najwyższy wynik w historii konkursu organizowanego już od dziewięciu lat. W kolejnym etapie zmierzy się 712 najlepszych młodych logistyków z całego kraju. Są wśród nich uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu. Do II etapu dostali się Beata Błażewicz, Sandra Hombek, Marsel Marks, Dawid Schindzielorz, Robert Szafarczyk, Denis Truch i Adrian Wochniak. Awans do kolejnej tury gwarantowało zdobycie minimum 23 punktów z 50 możliwych. Tak liczna reprezentacja na poziomie okręgowym to znaczący sukces Zespołu Szkół nr 1.
– Od kilku lat na rynku pracy obserwujemy wzrost zapotrzebowania na pracowników z sektora TSL. Rosnące zainteresowanie młodych ludzi Ogólnopolską Olimpiadą Logistyczną to dowód ich świadomości odnośnie zawodowych perspektyw jakie stwarza ta branża. To również wyraz prestiżu i znaczenia samego konkursu – podkreśla Wojciech Zalewski, wicekanclerz Wyższej Szkoły Logistyki.
Okręgowy etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej odbędzie się 2 grudnia. Osoby z najlepszymi wynikami zmierzą się w wielkim finale, który zaplanowano na 3 marca. Jest o co walczyć – na najlepszych młodych logistyków czekają bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki, zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, atrakcyjne staże w przedsiębiorstwach będących liderami w branży oraz wartościowe nagrody rzeczowe.
– Dla wielu uczniów wygrana w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej to spełnienie marzeń, ale również przepustka do kariery w logistyce, transporcie i spedycji. Zwycięstwo w tak dużym wydarzeniu dodaje pewności siebie i otwiera wiele drzwi. Pierwszymi z nich jest możliwość podjęcia bezpłatnych studiów w Wyższej Szkole Logistyki – dodaje Wojciech Zalewski.
Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna po raz pierwszy zorganizowana została w 2008 roku. Jej celem jest rozbudzenie zainteresowania branżą TSL, wpływ na kształcenie przyszłej kadry logistycznej oraz pomoc w ocenie programów nauczania w szkołach średnich i policealnych. Olimpiada została na stałe umieszczona przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w wykazie turniejów i olimpiad tematycznych związanych z wybraną dziedziną wiedzy zawodowej, których laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.
Sukces Olimpiady nie byłby możliwy bez wsparcia partnerów i sponsorów. Konkurs został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji. Patronami Merytorycznymi są Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. W organizację przedsięwzięcia zaangażowały się również najważniejsze przedsiębiorstwa z branży transportu, spedycji i logistyki. Sponsorami złotymi są firmy: IMPERIAL Logistics, Grupa Wędzikowski, DPD Polska, JAS-FBG, MAHLE Behr Ostrów Wielkopolski, Dachser, STILL, Transics International, TimoCom. Sponsorzy srebrni to: PKN EPAL, DHL, PEKAES. Partnerem Olimpiady jest TSLogistic.
Patroni medialni IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej to: Głos Wielkopolski, Warehouse Monitor, Transport Manager, Polska Gazeta Transportowa, Logistyka a Jakość, Transport i Spedycja, Nowoczesny Magazyn, Eurologistics, log24.pl, Logistyka.net.pl, Top Logistyk, Magazynowanie i Dystrybucja, logistyczny.com, TSL Biznes, Pracujwlogistyce.pl, Spedycje.pl, Forumtransportu.pl, Transportet.pl, etransport.pl, prawoilogistyka.pl, Młodzilogistycy.pl, Uczelnie.pl, dlaStudenta.pl, Uczelnie.net, Kierunki.net i Edukacja.net.
AL, Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu