Rzecznik ZChR przypomina o przedstawicielach polskiej mniejszości na Ukrainie, którzy giną na wojnie

Zastępca Naczelnego

Pogrzeb śp. Mikołaja Skakowskiego/Facebook

„Polacy giną na wojnie wywołanej przez Putina. Na Ukrainie mieszkają Polacy od pokoleń. Poza uzasadnionym wezwaniem do upamiętnienia Polaków zamordowanych w czasie ludobójstwa wołyńskiego, do tego, aby Ukraina wzięła pełną odpowiedzialność za zbrodnie OUN/UPA, warto publicznie zapytać o skalę pomocy Polski dla Polaków mieszkających na Ukrainie. W naszym przekonaniu, należy rozwiązać sprawę stosunku państwa ukraińskiego do mniejszości polskiej. M.in. możliwości nauki w języku ojczystym, kultywowania i rozwijania polskiej tożsamości oraz wiary. To są sprawy, o których warto dyskutować. Obywatele Ukrainy narodowości polskiej giną w walce i czas, aby Ukraińcy wzięli to pod uwagę” – powiedział nam Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

W sierpniu „New York Times” podał, że straty Ukrainy i Rosji od lutego 2022 r. wynoszą łącznie pół miliona żołnierzy, w tym 120 tys. zabitych i 180 tys. rannych po stronie rosyjskiej oraz 70 tys. zabitych i 120 tys. rannych po stronie ukraińskiej.

Polacy – obywatele Ukrainy – giną w walce z żołnierzami Putina

Paweł Czyż z ZChR/NGO

Kilka dni temu odbył się pogrzeb śp. Mikołaja Skakowskiego z Włodzimierza Wołyńskiego (miasto między Lwowem a Żytomierzem). Polak, obywatel Ukrainy, poległ w walce z ruskimi. Nie ma żadnych danych statystycznych wskazujących ilu przedstawicieli mniejszości polskiej poległo na wojnie wywołanej przez zbrodniarza wojennego W. Putina. Warto zobaczyć video z pożegnania poległego. REQUIESCAT IN PACE …”

– taką informację zamieścił w mediach społecznościowych Paweł Czyż z ZChR.

POGRZEB 

śp. Mikołaja Skokowskiego

GALERIA ZDJĘĆ Z POGRZEBU

śp. Mikołaja Skokowskiego

Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte