Czy ZChR wygra samorządowe wybory uzupełniające w Baniach Mazurskich?

Zastępca Naczelnego

Paweł Czyż z ZChR/NGO

W grudniu 2022 roku z pracy w samorządowej w Baniach Mazurskich zrezygnował radny Andrzej Leśniak. Wybory uzupełniające zarządzone przez wojewodę warmińsko-mazurskiego w pierwszym terminie nie odbyły się. Wyznaczono zatem nowy termin: 8 października. Z naszych informacji wynika, że o zwolniony mandat radnego powalczy Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Potwierdziliśmy, że 31 sierpnia lokalna komisja wyborcza zarejestrowała tą kandydaturę. W latach 1997-2001 studiował na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Członek Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Śląskiego. W latach 1996-2001 był asystentem poselskim posłów na Sejm RP II i III kadencji z Konfederacji Polski Niepodległej. Jako przewodniczący Stowarzyszenia „Młodzi Konfederaci” doprowadził do przyjęcia przez Sejm RP III (1997-2001) zakazu posiadania jakiejkolwiek ilości narkotyków. W latach 2001-2006 rzecznik prasowy KPN – Obóz Patriotyczny. Współpracownik posła na Parlamentu Europejskiego VI kadencji z województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego, a dzisiaj prezesa Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin dra Bogusława Rogalskiego. Obecnie rzecznik prasowy Zarządu Głównego ZChR.

Banie Mazurskie (warmińsko-mazurskie) to centrum społeczno – kulturalne mniejszości ukraińskiej w Polsce, istnieje tu parafia greko-katolicka skupiająca około 1.200 wiernych, swoją siedzibę mają Zarząd Główny Ukraińskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego i koła Związku Ukraińców w Polsce.

Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte