Doładowanie licznika przedpłatowego PGE to sposób na spore oszczędności. Ten sposób opłacania energii elektrycznej cieszy się coraz większym zainteresowaniem wielu użytkowników prądu. Kto wie, być może stanie się on równie popularny, co obecna metoda płatności. Dowiedzmy się więcej o tym, jak działa doładowanie energii, czyli prąd na kartę.
Doładowanie prądu – gdzie kupić?
Doładowanie licznika przedpłatowego PGE można nabyć dosłownie wszędzie. Jeśli potrzebujemy doładowania energii, możemy zdecydować się na kupno drogą internetową, telefoniczną lub stacjonarnie. Pierwsza opcja wydaje się najwygodniejsza i najszybsza, ponieważ za pomocą elektronicznego formularza doładowania licznika możemy uzupełnić swój licznik przedpłatowy nawet w 3 minuty. Nie jest to jednak idealne rozwiązanie dla wszystkich osób. Co z użytkownikami prądu, którzy nie chcą decydować się na płatności internetowe?
Jak doładować energię stacjonarnie?
Osoby, które na co dzień nie korzystają z płatności internetowych, ponieważ preferują transakcje gotówkowe, nie muszą zmieniać swoich przyzwyczajeń. Doładowanie prądu wykupić można w kioskach, na stancjach benzynowych oraz w sklepach spożywczych. Z pewnością dla wielu osób najbliższym punktem handlowym, w którym mogą kupić doładowanie energii, jest Żabka. Sklepy te można znaleźć na każdej ulicy zarówno w mniejszych, jak i większych miastach.
Jak doładować licznik przedpłatowy?
Aby kupić doładowanie prądu, należy zawsze mieć przy sobie identyfikator lub numer karty do licznika energetycznego. Następnie wybiera się kwotę doładowania, opłaca zakup i odbiera kod doładowujący. Jeśli kupujemy doładowanie online, wówczas kod otrzymamy na maila lub SMS-em. Kod wprowadza się bezpośrednio na liczniku, za pomocą klawiatury numerycznej.
Doładowanie prądu – jak dzięki temu systemowi można zadbać o swoje finanse?
Ogromną zaletą liczników przedpłatowych jest to, że dają one użytkownikowi nieograniczoną kontrolę nad swoimi wydatkami, a także ułatwiają gospodarowanie energią elektryczną. W każdej chwili można sprawdzić, ile prądu zużyliśmy w danym okresie. Jeśli zauważymy zbyt duże zużycie, wówczas możemy realnie wpłynąć na zmniejszenie konsumpcji prądu. Pomocne mogą w tym być żarówki energooszczędne lub inne systemy mające na celu oszczędzanie prądu. Przykładowo można zdecydować się montaż zmywarki, która nie tylko oszczędza energię, lecz także wodę. W efekcie nie tylko redukujemy wydatki na energię elektryczną, lecz także wpływamy pozytywnie na środowisko. Mniejsze zużycie prądu to mniejsza ilość zużytych surowców naturalnych, potrzebnych do wytworzenia energii.