Nie będzie żadnego zawieszenia składki do Unii Europejskiej; ten pomysł nie jest trafiony i nie został przyjęty przez Radę Ministrów - powiedział w środę rzecznik rządu Piotr Müller. - O takiej możliwości mówimy publicznie od ponad roku. Zawieszenie składki członkowskiej jest ważnym elementem presji na Komisję Europejską podobnie do stosowania weta w sprawach rozmaitych dyrektyw czy rozporządzeń, które są istotne dla Niemiec. Po kilku miesiącach w podobnym do naszego tonie w kwestii składki do UE wypowiada się Solidarna Polska. Nietrafione jest zatem stanowisko wyrażone przez rzecznika rządu Piotra Müllera, albowiem umniejsza nasze widoki na uzyskanie należnych nam unijnych środków. Media nie są przy tym miejscem do ograniczania pola manewru polskiej dyplomacji. Fakty są jasne. Komisja europejska blokuje nam należne środki i każda inicjatywa, która zbliża Polskę do ich uzyskania jest cenna i potrzebna - powiedział Niezależnej Gazecie Obywatelskiej Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.
Czytaj więcej...ZChR za zmianami w systemie handlu drzewem i premiowaniem zbiórek makulatury
1Branżę papierniczą trawią rosnące ceny energii, gazu i podstawowych surowców – drewna oraz celulozy. Coraz bardziej odbija się to na konsumentach – donosi we „Rzeczpospolita”.
Drożeje papier, od gazetowego po toaletowy. Ceny tektury o 100 proc. w górę
Branżę papierniczą trawią rosnące ceny energii, gazu i podstawowych surowców – drewna oraz celulozy. Coraz bardziej odbija się to na konsumentach – donosi we wtorek „Rzeczpospolita”.
Gazeta wskazuje, że ceny papieru rosną drastycznie: od papieru biurowego, przez gazetowy i offsetowy (wykorzystywany m.in. do drukowania książek), opakowania oraz tekturę, a kończąc na ręcznikach papierowych oraz papierze toaletowym.
Cena podstawowego surowca do produkcji każdego rodzaju papieru, a więc pulpy celulozowej, wzrosła przez ostatnie sześć miesięcy o ponad 45 proc. Droga celuloza to jednak niejedyny problem na rynku papierniczym.
Akcja przed ambasadą USA w Wilnie – prośba o wsparcie ws. polskich szkół w rejonie trockim
Ponad 500 mieszkańców Wileńszczyzny zgromadziło się dziś przed budynkiem ambasady USA w Wilnie, aby prosić o wsparcie w sprawie dwóch polskich szkół w rejonie trockim, którym zagraża likwidacja.