ZChR uważa, że nietrafione jest stanowisko wyrażone przez rzecznika rządu w sprawie zawieszenia składek do UE

Zastępca Naczelnego

Foto ilustracyjne/sxc.hu

Nie będzie żadnego zawieszenia składki do Unii Europejskiej; ten pomysł nie jest trafiony i nie został przyjęty przez Radę Ministrów – powiedział w środę rzecznik rządu Piotr Müller. – O takiej możliwości mówimy publicznie od ponad roku. Zawieszenie składki członkowskiej jest ważnym elementem presji na Komisję Europejską podobnie do stosowania weta w sprawach rozmaitych dyrektyw czy rozporządzeń, które są istotne dla Niemiec. Po kilku miesiącach w podobnym do naszego tonie w kwestii składki do UE wypowiada się Solidarna Polska. Nietrafione jest zatem stanowisko wyrażone przez rzecznika rządu Piotra Müllera, albowiem umniejsza nasze widoki na uzyskanie należnych nam unijnych środków. Media nie są przy tym miejscem do ograniczania pola manewru polskiej dyplomacji. Fakty są jasne. Komisja europejska blokuje nam należne środki i każda inicjatywa, która zbliża Polskę do ich uzyskania jest cenna i potrzebna – powiedział Niezależnej Gazecie Obywatelskiej Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Polska jest liderem państw, które przeciwstawiają się budowie unijnego superpaństwa pod hegemonią Niemiec. Dlatego jest tak atakowana. Jeśli będziemy straszeni odbieraniem środków z sześcioletniego budżetu Unii Europejskiej, które się nam należą, to wówczas również mamy możliwości działania. Możemy postraszyć Komisję, że nie będziemy płacić składek członkowskich. Ponadto dysponujemy bardzo dobrym argumentem traktatowym. W przeciwieństwie do TSUE mamy weto, którego możemy użyć w kontekście unijnych dyrektyw czy rozporządzeń. Wówczas problem będzie miała i KE, i inne państwa z Niemcami na czele. Brońmy odważnie swojej suwerenności”

– mówił 10 lutego dr Bogusław Rogalski, ekspert ds. międzynarodowych i prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, w „Polskim punkcie widzenia” na antenie TV Trwam.

Dr Rogalski w rozmowie z TV Trwam akcentował, iż Polska powinna dokończyć reformę sądownictwa na własnych warunkach. Podkreślił, że inicjatywa prezydenta Andrzeja Dudy w tym zakresie nie załagodzi sporu z Komisją Europejską.

Polska niesprawiedliwością dzisiaj stoi. To pięta achillesowa całej III Rzeczypospolitej. Nie bójmy się KE, dokończmy reformę wymiaru sprawiedliwości. Jeśli będziemy straszeni odbieraniem środków z sześcioletniego budżetu UE, które nam się należą, to wówczas również mamy możliwości działania. Możemy postraszyć Komisję tym, że nie będziemy płacić składek członkowskich, które są coraz większe i stanowią obciążenie dla naszego budżetu. Ponadto dysponujemy bardzo dobrym argumentem traktatowym. W przeciwieństwie do TSUE mamy weto, którego możemy użyć w kontekście unijnych dyrektyw czy rozporządzeń. Wówczas problem będzie miała i KE, i inne państwa z Niemcami na czele. Brońmy odważnie swojej suwerenności (…). Jeśli zgodzimy się na dyktat płynący z Brukseli – cała UE zamieni się w Związek Radziecki bis (…). Jesteśmy ostatnim strażnikiem wolnej Europy i pozostańmy nim”

zaznaczył gość „Polskiego punktu widzenia”.

ZOBACZ WYPOWIEDŹ PREZESA ZChR w TV Trwam

Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte