ZChR apeluje o przekazanie nieczynnej szkoły na potrzeby rozlokowania uchodźców z Ukrainy

Zastępca Naczelnego

Nieczynna szkoła w Żabinie/Twitter.com

Dzisiaj sekretarz generalny Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin i przewodnicząca okręgu elbląskiego ZChR Monika Socha-Czyż wniosła do wójta gminy Banie Mazurskie Łukasza Kulisia petycję w sprawie udostępnienia gmachu po byłej szkole w Żabinie na potrzeby ulokowania tam uchodźców z Ukrainy.

Powierzchnia użytkowa tego kompleksu to 1872,02 mkw. Obiekt wyposażony jest w wodociąg, kanalizację, instalację elektryczną, telekomunikację i ogrzewanie CO. Dostęp do nieruchomości stanowi droga utwardzona, a przed gmachem znajduje się parking”

– napisała Monika Socha-Czyż.

Banie Mazurskie to centrum społeczno – kulturalne mniejszości ukraińskiej w Polsce, istnieje tu parafia greko-katolicka skupiająca około 1.200 wiernych, swoją siedzibę mają Zarząd Główny Ukraińskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego i koła Związku Ukraińców w Polsce. Naturalnym jest zatem, że zlokalizowanie ośrodka dla uchodźców w tej Gminie jest inicjatywą, która ma wszelkie powody na powodzenie, a także wsparcie ze strony mieszkańców Gminy Banie Mazurskie”

– dodała lokalna liderka ZChR.

Apelujemy zatem o uchylenie Zarządzenia Wójta Gminy Banie Mazurskie z dnia 16 lutego 2022 roku o przetargu nieograniczonym na sprzedaż działki nr 46/11 w położonej w Żabinie na sprzedaż w/w wraz z budynkiem szkolnym.”

– czytamy w petycji ZChR.

Piotr Galicki

 

 

Komentarze są zamknięte