Haniebna dezinformacja Polskiego Radia! Polak został Litwinem!?

Zastępca Naczelnego2

Jarosław Kaczyński i przewodniczący polskiej partii na Litwie, eurodeputowany Waldemar Tomaszewski/awpl.lt

Na portalu „Polskie Radio 24” pojawił się tekst Michała Fabisiaka, w którym eurodeputowany Waldemar Tomaszewski stał się „Valdemarem Tomasevskim”. Mało tego, partia Akcja Wyborcza Polaków na Litwie-Związek Chrześcijańskich Rodzin stała się „Związkiem Chrześcijańskich Rodzin na Litwie”. Dezinformacja Polskiego Radia dotyczy trwającego w Madrycie spotkania liderów partii chrześcijańskich i konserwatywnych, w którym udział biorą m.in. premier Węgier Viktor Orban, premier Polski Mateusz Morawiecki, przewodnicząca francuskiego Frontu Narodowego/Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen, lider hiszpańskiej partii Vox Santiago Abascal, Vincenzo Sofo, lider włoskiej partii Fratelli d Italia, prezes Związku Polaków na Litwie i Akcji Wyborczej Polaków na Litwie, poseł do Parlamentu Europejskiego Waldemar Tomaszewski, któremu towarzyszą asystent akredytowany Rajmund Zacharewicz oraz doradca Grupy EKR ds. międzynarodowych w Parlamencie Europejskim dr Bogusław Rogalski.

To kpiny. Czy prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin dr Bogusław Rogalski stanie się nagle dla Polskiego Radia „Boguslavem Rogalskim”. Nie możemy przecież ukrywać, że tym projektem politycznym zainteresowani są Polacy z Litwy, a nie konserwatyści litewscy. W imieniu Polaków mieszkających w kraju przepraszam pana posła Waldemara Tomaszewskiego za haniebną dezinformację Polskiego Radia. Wielu Polaków w kraju pamięta o naszych rodakach, którzy w efekcie Jałty, znaleźli się poza granicami RP. Nie mówimy przecież w Polsce o Vilnius, a o Wilnie. Lituanizowanie nazwisk Polaków w polskiej rozgłośni publicznej jest wstrząsające! Oczekujemy natychmiastowego sprostowania informacji oraz interwencji prezes publicznego Polskiego Radia Agnieszki Kamińskiej, aby tego typu obraźliwe metody i manipulacje się nie powtórzyły”

– powiedział Niezależnej Gazecie Obywatelskiej Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Szczyt w Madrycie

Na szczycie w Madrycie poruszone będą tematy, których celem jest ochrona Europy oraz obywateli krajów członkowskich przed aktualnymi zagrożeniami. Wśród nich wymieniana jest obrona europejskiego przemysłu dającego miejsca pracy, obrona suwerenności energetycznej krajów członkowskich Unii, wsparcie dla przyrostu naturalnego i dzietności by zapobiec depopulacji Europy oraz ochrona europejskich granic przed zjawiskiem nielegalnej imigracji.

Od samego początku współpracy europejskich partii patriotycznych i chrześcijańskich, czyli od podpisania w lipcu ubiegłego roku Deklaracji „Przyszłość Europy”, aktywny i skuteczny udział bierze Akcja Wyborcza Polaków na Litwie – Związek Chrześcijańskich Rodzin. Podczas poprzedniego szczytu w Warszawie, lider AWPL – ZChR Waldemar Tomaszewski zgłosił do deklaracji końcowej propozycję, by uzupełnić tekst o zapis odnoszący się do potrzeby przeciwdziałania dążeniom Komisji Europejskiej do usunięcia z dyskursu publicznego nazwy „Boże Narodzenie”. Propozycja W. Tomaszewskiego została przez liderów partii zaakceptowana, deklaracja zaś odpowiednio uzupełniona. Dzięki temu inicjatywa zakończyła się sukcesem, ponieważ KE wycofała się z dyskryminujących chrześcijan, niedorzecznych działań.

AWPL – ZChR broni wartości na forum europejskim, ale też aktywnie działa na Litwie i wspiera potrzeby zwykłych ludzi, zawsze stawiając na pierwszym miejscu każdego człowieka i jego dobro. Przykładem na to jest dzisiejsza decyzja rządzonego przez AWPL – ZChR samorządu rejonu wileńskiego, który ze swojego budżetu postanowił wesprzeć mieszkańców, dopłacając im 53% za rachunki za ogrzewanie, co stanowi w sumie aż 2 miliony euro wsparcia. Ponadto posłowie z ramienia AWPL – ZChR już w grudniu przedstawili w Sejmie Republiki Litewskiej rezolucję w sprawie kompleksowego planu zmniejszania obciążeń dla mieszkańców w związku ze wzrostem cen towarów i usług oraz wezwali rząd do działań chroniących mieszkańców.

Przypominamy, że w lipcu ubiegłego roku przedstawiciele 16 partii patriotycznych, chrześcijańskich i centro-prawicowych z 15 państw unijnych podpisali deklarację o współpracy, zaś podczas grudniowego szczytu w Warszawie spotkali się po raz pierwszy na żywo. Szczyt madrycki zakończy się w sobotę wydaniem wspólnego oświadczenia, podpisanego przez liderów partii.

Piotr Galicki

ZOBACZ HANIEBNĄ MANIPULACJĘ

Info Polskiego Radia 24/screen

 

 

  1. Bar
    | ID: 2e66ee9c | #1

    To z depeszy PAP. Wszystkie polskiemedia tak niestety poinformowały kopiując depesze.

  2. Anonim
    | ID: 9418cdfc | #2

    Przecież to jest fragment depeszy przedrukowanej przez PAP. Można ubolewać ze w żadnych polskich mediach nie zostało to poprawione.

Komentarze są zamknięte