Przegląd rejestracyjny jest często bagatelizowany przez kierowców i uznawany za kolejną formalność, która zostanie bez problemu zaliczona. Jednak w przypadku niesprawności auta auto nie zostanie dopuszczone do ruchu, a kierowca będzie zmuszony dokonać niezbędnych napraw w jak najszybszym terminie. Do przeglądu rejestracyjnego należy się dobrze przygotować, gdyż w to właśnie bezpieczeństwo naszego pojazdu jest tutaj kwestią priorytetową.
Jak możemy przygotować się do przeglądu rejestracyjnego?
Pierwsza i zarazem najważniejsza rzecz, jaką powinniśmy zrobić to przywieźć swój pojazd na przegląd jeszcze przed upływem terminu widniejącego w naszym dowodzie rejestracyjnym. Ominięcie tego terminu skutkuje natychmiastowym brakiem możliwości poruszania się danym pojazdem po drogach. Na przegląd powinniśmy wziąć dowód rejestracyjny, który w przypadku zaliczenia przeglądu zostanie odpowiednio ostemplowany.
Co zostanie sprawdzone podczas przeglądu rejestracyjnego?
Podczas rutynowego przeglądu rejestracyjnego diagnosta przeprowadza wnikliwe badanie najbardziej newralgicznych elementów naszego pojazdu, których niesprawność może prowadzić do powstania niebezpieczeństwa na drodze. Zarówno nadwozie, jak i podwozie naszego samochodu zostanie zweryfikowane pod względem stanu karoserii, amortyzatorów, a także ramy podwozia i resorów. Kolejnymi istotnymi punktami jest układ kierowniczy i hamulcowy. Podczas tego elementu badania diagnosta sprawdzi, czy wszystkie części i cała mechanika układów działa bez jakichkolwiek usterek. Uwadze diagnosty nie ujdzie również tak błahy na pierwszy rzut oka element, jakim jest stan techniczny naszego ogumienia oraz ciśnienie w oponach. Na samym końcu zostanie sprawdzona jakość i prawidłowość działania całego oświetlenia w pojeździe. Profesjonalnie zajmuje się tym https://hanesco.pl/przeglad-rejestracyjny-samochodu/
Jak często taki przegląd jest wykonywany?
Po zakupie samochodu pierwszy przegląd powinien odbyć się przed rejestracją pojazdu. Następnie przegląd powinien być wykonany 3 lata po rejestracji, drugi 2 lata od pierwszego badania, a następnie przeglądy powinny mieć miejsce każdego roku.