„Nagraj z nami litanię”

Zastępca Naczelnego

Fot. za time.com

Z okazji 100. urodzin papieża Polaka Archidiecezja Krakowska zachęca do włączenia się w akcję pod powyższym hasłem, w ramach której przyjmuje nagrane smartfonami litanie do Świętego Jana Pawła II – poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Wszystkie zgłoszone materiały zostaną połączone w jeden teledysk.

Akcja jest skierowana do każdego, w każdym wieku. Pandemia koronawirusa uniemożliwia planowane od dawna realne obchody 100. urodzin Jana Pawła II, ale dzięki akcji będzie możliwość stworzenia „wirtualnego pomnika” dla papieża”

– powiedział PAP w sobotę rzecznik Kurii ksiądz Łukasz Michalczewski.

Premiera litanii odbędzie się 18 maja w mediach społecznościowych Archidiecezji.

Zainteresowani udziałem w akcji proszeni są o przysłanie zgłoszeń na adres [email protected] do 30 kwietnia do godz. 23.59. W odpowiedzi każdy otrzyma wskazówki dotyczące nagrania”

– czytamy w depeszy PAP.

Z okazji 100. urodzin papieża Archidiecezja Krakowska ogłosiła też na swojej stronie internetowej konkurs plastyczny dla dzieci pt. „Pocztówka do Nieba”. Ma być ona adresowana do Jana Pawła II.

Konkurs podzielony jest na trzy kategorie wiekowe: dzieci w wieku 4-6 lat, 7-10 lat i 11-15 lat. Organizatorem konkursu jest Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie. Formularz zgłoszenia i szczegółowe informacje o wydarzeniu są na stronie internetowej https://archimuzeum.pl/ogloszenia/

– napisała Polska Agencja Prasowa.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte