Wirus omija jedno miejsce w Lombardii

Zastępca Naczelnego

Fot. za 112vdg.nl

W najbardziej doświadczonej koronawirusem Lombardii jest zamieszkane przez niewiele ponad tysiąc mieszkańców miasteczko Ferrera Erbognone w prowincji Pavia, w którym nie ma ani jednego zakażonego – poinformowało Radio eM za włoską stacją telewizyjną Sky TG24.

Nic dziwnego, że stało się ono przedmiotem badań Instytutu Neurologicznego Mondino w Pavii.

Chodzi o przebadanie krwi mieszkańców, by wykryć obecność antyciał. Burmistrz Ferrery Erbognone jest lekarzem. Wydał już odezwę do mieszkańców, by rejestrowali się do 2 kwietnia na badania hematologiczne w laboratorium w Sannazzaro”

– czytamy na stronie internetowej eM.

Dyrektor generalny instytutu Mondino Livio Tronconi wytłumaczył dziennikarzom, że badanie populacyjne może dostarczyć wyników o dużym znaczeniu.

Potem ich rezultaty zostaną przekazane do wirusologów z Polikliniki św. Mateusza i komitetu naukowego regionu Lombardia”

– napisano na stronie Radia eM.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte