Kiedy rozpoczyna się kolejna kampania wyborcza zewsząd słychać nawoływania, aby tym razem przebiegała ona w spokojnej, rzeczowej atmosferze, bez obrażania się kandydatów nawzajem, bez wyzwisk i bez zbytnich emocji.
Zburzyć Pałac Kultury i Nauki dla uczczenia 100. rocznicy zwycięstwa nad bolszewikami!
W imieniu Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie w pełni popieram sformułowany przez Piotra Cywińskiego w portalu wPolityce postulat zburzenia Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie i wzniesienia na tym miejscu – z użyciem pozostałego po nim gruzu – łuku triumfalnego jako symbolu niezłomności oraz dumy naszego narodu.
Anna Solidarność wyróżniona przez „Time”
Działaczka Wolnych Związków Zawodowych i legenda „Solidarności” Anna Walentynowicz została uznana przez amerykański tygodnik „Time” za jedną ze 100 kobiet, które zdefiniowały ostatnie stulecie oraz za najważniejszą kobietę 1980 roku – poinformowała Polska Agencja Prasowa.
Kraków odziedziczył spory majątek
Ponad 100 cennych obrazów, m.in. Jacka Malczewskiego, Jerzego i Wojciecha Kossaków, Jerzego Wróblewskiego, Vlastimila Hofmana, Seweryna Obsta, a także mieszkanie o powierzchni ponad 50 metrów kwadratowych i kilkanaście sztuk srebrnych naczyń, srebrne sztućce, porcelanę, zabytkowe meble oraz pieniądze odziedziczyło miasto Kraków po zmarłej w 2011 roku jego mieszkance – poinformowała Polska Agencja Prasowa.
Kontrowersyjne awanse
Czy lepiej na zawsze pozostać przy stopniu, jaki otrzymało się w Wojsku Polskim II Rzeczypospolitej (z Polskimi Siłami Zbrojnymi na Zachodzie i Armią Krajową oraz wyrosłymi z niej formacjami zbrojnego podziemia antykomunistycznego włącznie), czy też awansować co kilka lat w niepodległej III RP za dawniejsze i nowsze zasługi?