Apel o pomoc dla trzyletniej dziewczynki. Zbiórka środków

Zastępca Naczelnego

W 2018 roku opisaliśmy sprawę dwuletniej wówczas Małgosi, która dopiero po interwencji w ministerstwie zdrowia ówczesnej radnej Sejmiku Województwa Śląskiego, Moniki Sochy-Czyż doczekała się realnej pomocy i diagnozy lekarskiej. Niestety, problemy ze zdrowiem dziecka na tym się nie zakończyły, bo dzielna dziewczynka przeszła zapalenie mózgu oraz rdzenia kręgowego. Trwa zbiórka środków na podanie trzylatce komórek macierzystych, rehabilitację i specjalistyczne leczenie. Na podanie komórek macieżystych potrzebne jest około 30 tys. PLN.

Są sprawy, które Polaków realnie łączą ponad politycznymi sporami oraz poglądami. Powszechny i bezpłatny dostęp do nowoczesnych metod leczenia jest nam bardziej potrzebny niż wielozadaniowe F-35. Oczywiście bezpieczeństwo jest bardzo istotne, ale kolejność priotytetów powinna wyglądać – moim zdaniem – następująco: zdrowie, życie, bezpieczeństwo. Zachęcam wszystkich do wsparcia leczenia dziewczynki”

– mówi NGO dr Bogusław Rogalski, lider Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, doradca do spraw międzynarodowych Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR) w Parlamencie Europejskim, deputowany do Parlamentu Europejskiego VI kadencji.

 

CZYTAJ WIĘCEJ:

Czy minister zdrowia Łukasz Szumowski pomoże 2-letniej Małgosi?

Redakcja Niezależnej Gazety Obywatelskiej zachęca do promowania akcji pomocy Małgosi, a także to wpłacania środków, które zostaną wykorzystane na pomoc dziecku.

 

Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte