Czy Schetyna też jest zdrajcą?

Zastępca Naczelnego

Fot. za YT

Skoro Lech Wałęsa nazwał w ten sposób przywódcę Solidarności Walczącej śp. Kornela Morawieckiego, a Grzegorz Schetyna był członkiem tej radykalnie antykomunistycznej organizacji i nie kryje swojego szacunku do zmarłego marszałka seniora, to odpowiedź na tytułowe pytanie musi być pozytywna.

Tak oto zaproszony na konwencję wyborczą Koalicji Obywatelskiej pierwszy przewodniczący NSZZ „Solidarność” i były Prezydent RP obraził jej lidera, wprowadził w konsternację tych uczestników spotkania, którzy poczuli się zniesmaczeni i zażenowani atakiem na legendę podziemia (niestety, dalece nie wszystkich) oraz wywołał falę nieprzychylnych – najdelikatniej rzecz ujmując – komentarzy również wśród polityków i publicystów sympatyzujących z KO.

Trudno odmówić Wałęsie posiadania ogromnego talentu w konfliktowaniu nawet ideowo bliskich mu ludzi i środowisk.

 

Jerzy Bukowski*

 

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte