Strzelce Opolskie przegrały proces o kamienicę w centrum miasta!

Zastępca Naczelnego

Fot. za polska-org.pl

Rodzina z Niemiec żąda od gminy zwrotu budynku w centrum Strzelec Opolskich. Gmina próbowała dowieść w sądzie, że od czasu II wojny światowej doszło do zasiedzenia obiektu. Sąd nie podzielił tej argumentacji – alarmuje Radosław Dimitrow z NTO.pl. – To jest wprost skandaliczne orzeczenie sądu, które natychmiast powinno spowodować odpowiedzialność dyscyplinarną sędziego, który śmiał w imieniu Państwa Polskiego wydać takie haniebne orzeczenie – komentuje NGO były poseł Adam Słomka.

„Kamienica, o którą toczy się spór stoi we wschodniej pierzei rynku. Gmina zarządzała nią przez około 60 lat – utworzyła na piętrze mieszkania komunalne, a na parterze wydzieliła miejsce na sklep.

Obiekt wart jest około 1 miliona złotych.

Gdy do strzeleckiego ratusza wpłynęło żądanie rodziny B. z Niemiec, by gmina zwróciła po latach kamienicę jej spadkobiercom, samorząd złożył do sądu wniosek o tzw. „zasiedzenie”. Został on jednak oddalony, a wyrok właśnie się uprawomocnił.

Sąd uznał, że gmina „przez lata nie była posiadaczem nieruchomości, lecz zarządzała kamienicą jako podmiot prowadzący cudze sprawy bez zlecenia”

opisuje Nowa Trybuna Opolska.

Sprawą natychmiast powinni zająć się parlamentarzyści. Liczę, że interpelacje złożone w tej sprawie „ostudzą” sądy z wojewodztwa opolskiego. Uważam, że orzeczeniem powinien zająć się też europeputowany Patryk Jaki, który jest jednak silnie związany z tym województwem”.

– komentuje NGO prezes Towarzystwa Patriotycznego im. Jana Olszewskiego, Monika Socha-Czyż.

Władze Strzelec Opolskich uznają za to orzeczenie.

Będziemy respektować wyrok sądu. Jednocześnie wystąpimy do spadkobiercy o zwrot nakładów poniesionych na utrzymanie nieruchomości na przestrzeni lat” 

– powiedział NTO.pl Tadeusz Goc, burmistrz Strzelec Opolskich.

 

NTO.pl/Piotr Galicki

 

Komentarze są zamknięte