Fiskus pyta o wesela

Zastępca Naczelnego

Urzędy Skarbowe nie przepuszczą nikomu, nawet nowożeńcom. Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, chcą one sprawdzić, czy organizujące wesela firmy, a także pracujący na nich fotografowie i muzycy płacą podatki. W tym celu wysyłają listy do osób, które ostatnio zawarły związek małżeński.

Kiedy i w jakiej sali odbywała się impreza? Czy była filmowana? Kto grał w zespole muzycznym? Ile trzeba było zapłacić? Czy były potwierdzenia?”

– oto cytowany przez gazetę fragment pisma, które wysłały skarbówki z Kielc, z Krakowa i z Łodzi do ubiegłorocznych nowożeńców.

Rzeczniczka łódzkiej Izby Administracji Skarbowej Agnieszka Pawlak wyjaśniła w rozmowie z „DGP”, że urząd prowadzący postępowanie ma prawo „zwrócić się o udzielenie pomocy do osób fizycznych, jeżeli bez niej przeprowadzenie czynności procesowej jest niemożliwe lub znacznie utrudnione”.

Za nieudzielenie informacji nie grozi kara, a fiskusa nie interesuje na szczęście kwestia opodatkowania prezentów weselnych.

Czy wesela będą się teraz odbywać w konspiracji?

 

Zastępca Redaktora Naczelnego NGO

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte