5. edycja „Biegu Niezłomnych – Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w Sobótce, zaplanowana na dzień 11 sierpnia, nie odbędzie się

Zastępca Naczelnego

Szanowni Państwo – sympatycy biegania i historii Polski! W 2014 r. Sobótka stała się miejscem organizacji „Biegu Niezłomnych – Pamięci Żołnierzy Wyklętych” – imprezy biegowej łączącej wysiłek fizyczny z doniosłym celem upamiętniania zapomnianych postaci niepodległościowego podziemia Polski.Od czterech lat, w pięknej okolicy Ślęży, mogliśmy być organizatorami tego przedsięwzięcia, które wsparte pracą licznych Partnerów

 miało służyć wzmacnianiu tradycyjnych wartości: patriotyzmu, prawdy, więzi rodzinnych, świadomości historycznej. Daty organizacji Biegu, walory krajobrazowe trasy, jej trudność, zapraszani Goście, wystawy, koncerty, pokazy grup rekonstrukcyjnych, stoiska z literaturą, udział licznych grup – harcerzy, kibiców, polskiej młodzieży z Kresów, kontyngentów zagranicznych Wojska Polskiego w bazach poza granicami kraju oraz możliwość skupienia w jednym miejscu wybitnych naukowców i weteranów walk były niewątpliwymi atutami tej imprezy.

Przez cztery lata udawało się Organizatorom i Partnerom zapewnić najwyższy, do uzyskania w danym momencie, poziom organizacji Biegu. W tym roku jednak, nie udało się uzyskać wsparcia, niezbędnego do zapewnienia wypracowanych wysokich standardów organizacji wydarzenia i jego realizacji w przewidzianej formule.

Tym samym muszę oświadczyć, że tegoroczna, 5. edycja „Biegu Niezłomnych – Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w Sobótce, zaplanowana na dzień 11 sierpnia, nie odbędzie się.

Wszystkim, dzięki którym udało się zorganizować cztery Biegi – z całego serca dziękuję.
Wierzę, że ten paroletni wysiłek nie poszedł na marne i „Bieg Niezłomnych – Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w Was pozostanie.

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

Dyrektor „Biegu Niezłomnych – Pamięci Żołnierzy Wyklętych”,
Wiesław Drozdowski

Komentarze są zamknięte