Pilne: zatrzymania w związku z neonazistowskimi ekscesami na Śląsku

Zastępca Naczelnego1

Są pierwsi zatrzymani w związku z neonazistowskimi ekscesami na Śląsku – dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa. W domach uczestników spotkania ku czci Adolfa Hitlera prokuratorzy znaleźli flagi, odznaki, naszywki i publikacje o symbolice nazistowskiej, a także amunicję i broń.Sprawa polskich neonazistów zaczęła być głośna wraz z publikacją materiału Superwizjera w sobotę
Wśród neonazistów (m.in. świętujących urodziny Adolfa Hitlera) znajdowali się członkowie stowarzyszenia Duma i Nowoczesność. Wiceminister sprawiedliwości, Patryk Jaki poinformował o wszczęciu śledztwa. Zatrzymano trzy pierwsze osoby. W ich domach znaleziono mnóstwo materiałów z nazistowską symboliką, a nawet broń i amunicję. Prawdopodobnie jutro zapadnie decyzja w sprawie ewentualnego zastosowania środków zapobiegawczych.
Zebrane materiały mogą być przesłanką do delegalizacji stowarzyszenia „Duma i Nowoczesność”, którego założyciel miał stać za organizacją obchodów rocznicy urodzin Hitlera. Bezpośrednio po emisji telewizyjnego reportażu Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro zlecił wszczęcie śledztwa w sprawie publicznego propagowania ustroju totalitarnego.

Do przeszukań doszło zaraz po tym, a osoby zatrzymane były zaskoczone akcją służb i nie zdążyły ukryć dowodów.

Źródło: IAR

Wiktor Sobierajski: Tu warto dodać, że Adolf Hitler urodził się 20 kwietnia roku pamiętnego, 128 lat temu. Czyżby więc prowokacja z udziałem wiadomych czynników?

 1. Zajączkowski
  | ID: 652c3ee5 | #1

  – Jestem przekonany, że prokurator generalny złoży także wniosek o zdelegalizowanie ONR, ale po zebraniu dowodów – powiedział Patryk Jaki.

  A ja pamiętam czasy, kiedy młody w różowej koszuli ślinił się na widok chłopaków z opolskiego ONR.
  Łaził za nimi po spotkaniach, śmieszny mały człowieczek z butonierką w garniaku i mówił coś o Polsce Narodowej
  Zgadnijcie Państwo jak się zwał :-)

Komentarze są zamknięte