Opole: FIVB Klubowe Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2017

Zastępca Naczelnego

16 listopada Opole oficjalnie otrzymało nominację Miasta Gospodarza FIVB Klubowych Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2017. Na ręce Arkadiusza Wiśniewskiego, Prezydenta Miasta Opola przekazał ją Tomasz Cieślik, Prezes firmy Professional Sports Events, organizatora turnieju. W trakcie konferencji zaprezentowano również oficjalne logo Miasta Gospodarza Opola. Opole – obok Łodzi i Krakowa – jest Miastem Gospodarzem FIVB Klubowych Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2017. To jedne z najbardziej prestiżowych rozgrywek w światowej siatkówce. Turniej jest organizowany od 1989 roku, a w grudniu po raz pierwszy w historii odbędzie się w Polsce.

– Mocno stawiamy na sport. W tym roku Festiwal nie kosztował nas tyle co zwykle, więc dzięki oszczędnościom możemy być gospodarzem imprezy sportowej jakiej w historii Opola jeszcze nie było. To fantastyczny przedświąteczny prezent nie tylko dla kibiców siatkówki, ale wszystkich mieszkańców – mówi Arkadiusz Wiśniewski, Prezydent Miasta Opola.

– Opole to wspaniałe miasto, z niepowtarzalną atmosferą stworzoną przez mieszkańców i ciekawą architekturą – mówi Tomasz Cieślik, Prezes Professional Sports Events, organizatora turnieju. – Cieszymy się, że Klubowe Mistrzostwa Świata odbędą się w odnowionej Hali Widowiskowo-Sportowej. To doskonale przygotowany obiekt sportowy, a Opole będzie godnym gospodarzem imprezy, na którą przybędą kibice z całej Polski i świata– dodaje.

W czasie turnieju Opole jako gospodarz będzie posługiwało się oficjalnym logo Klubowych Mistrzostw Świata. Logo przedstawia symbole miasta, czyli Amfiteatr i Wieżę Piastowską.

Faza grupowa Klubowych Mistrzostw Świata Polska 2017 odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej w dniach 12-14 grudnia. Rywalizować w niej będą najlepsze kluby siatkarskie świata, w tym ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Rywalami polskiej drużyny będą Sarmayeh Bank Volleyball Club (Iran, mistrz Azji), Cucine Lube Civitanova (mistrz Włoch) oraz Sada Cruizero (Brazylia, obrońca tytułu, mistrz Ameryki Południowej). Pierwszy mecz kędzierzynianie rozegrają 12 grudnia o godzinie 17:30. Zmierzą się w nim z Sarmayeh Bank Volleyball Club z Iranu.

– Przed nami wspaniały siatkarski turniej. Mamy silnych przeciwników w grupie, mogę jednak zapewnić, że ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jest dobrze przygotowana do tych zawodów. Zawalczymy tak, aby każdy mecz z naszym udziałem, był pełnym emocji sportowym widowiskiem – mówi Paweł Zatorski, libero ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Klubowe Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2017 odbędą się w Polsce w dniach 12-17 grudnia. W turnieju zmierzy się osiem najlepszych klubów świata, w tym dwa polskie: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i PGE SKRA Bełchatów. Mecze fazy grupowej zostaną rozegrane w Opolu (Hala Widowiskowo-Sportowa Opole) i Łodzi (Atlas Arena) między 12 a 14 grudnia. Dwie najmocniejsze drużyny z każdej z grup awansują do rozgrywek finałowych, które odbędą się 16 i 17 grudnia w Krakowie (Tauron Arena).

Komentarze są zamknięte